Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Evolúciós szempontból erről...

Evolúciós szempontból erről ti mit gondoltok? Továbbadom a fiamnak a "rossz génjeimet"?

Figyelt kérdés

Van egy csodálatos kisfiam, akit imádok. Terhességem előtt inzulinrezisztenciával küzdöttem, terhességem alatt pedig inzulinos terhességi cukorbetegségem lett, ami végül elmúlt terhesség után, de rettentően aggódtam a terhességem alatt a kisfiamért.

Szerencsére egy egészséges, egyáltalán nem beteges kisfiú ő (1 éves).

Viszont bármennyire hülyén hangzik, aggódom érte, hogy örökli a hajlamot a cukorbetegségre. Apukám is cukorbeteg volt.

Szoktam gondolkodni ennek a filozófiai részén... Kb 100 éve Amerikában pl. volt, hogy azt tanácsolták a cukorbetegeknek, hogy ne szüljenek, ne adják tovább a betegségre való hajlamukat a gyerekeknek. Ebbe nekem szörnyű belegondolni, hogy ha nem most élnék, lehet nem szülhettem volna gyereket, vagy ne adjisten, terhesség alatt elhalt volna a magzat. Nekem pedig mindig nagy vágyam volt, hogy anya lehessek.

Nem tudom, mi most a tudomány álláspontja ezzel kapcsolatban, de nagyon érdekelne, hogy sok olyan nő szül, akinek valami betegsége van. Szerintetek evolúciós szempontból ez nem rossz?



2022. febr. 17. 17:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én nem aggódnék. Nagyon kevés olyan ember van, akinek ne lenne legalább egy-két örökletes hajlama vagy problémája. A fiad egészséges, és ez a lényeg. Az, hogy a jövőben meg esetleg kiütközik nála ilyen-olyan probléma, ez akkor is benne lenne a pakliban, ha nem lett volna cukorbetegséged. Egyszerűen egy bonyolult állatfaj vagyunk, ennek megfelelően a hibalehetőség is nagy.
2022. febr. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Evolúciós szempontból pedig szigorúan véve nincs olyan, hogy rossz. Minden körülmény között más számít életképesnek, előnyösnek vagy hátrányosnak. Nekem például nem túl jó adottságú a fogsorom, és lehet, hogy az őskorban egy fertőzés miatt már feldobtam volna a pacskert. De nem az őskorban vagyunk, és ha a gyerekem az én fogsorom örökölné, valószínűleg neki sem jelentene többet egy hétköznapi szintű kellemetlenségnél. Nem kell ezen agyalni: ha gyereket szeretnétek és az adott körülmények között képes vagy életképes gyereket megszülni és felnevelni, akkor csinálni kell.
2022. febr. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%

Melyik típusú cukorbetegség? Nem mindegy!

Az én nagyfaterom is cukorbeteg volt, én is az vagyok. Mondjuk ha nem lettünk/lennék bőven 100 kg felett, akkor valszeg nem is lennék az!

2022. febr. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
2-es típus. Én 170 cm, 63 kiló vagyok, sose voltam kövér, egyszerűen hajlamos vagyok rá. :(
2022. febr. 17. 20:12
 5/8 A kérdező kommentje:
De (még) nem vagyok cukorbeteg, csak inzulinrezisztens.
2022. febr. 17. 20:19
 6/8 anonim ***** válasza:
50%

Nyilván örökli, de a jövőben ezt jobban tudják majd gyógyítani.

Aztán génsebészettel majd javítható is lesz.

2022. febr. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
34%
Kerüljétek az amúgy is káros ételeket (cukor, finomliszt, adalékanyagok, finomított olajok), így kevesebb az esély, hogy neki is legyen
2022. febr. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
72%

Én a genetikai örökségen kevésbé aggódnék, mert azt nem tudom befolyásolni. De a belső énemre figyelnék nagyon, mert azt lehet! Felesleges aggodalmaskodás helyett áttérnék a pozitív, életvidám gondolkodásra. Hogy miért?

"A nevelés nem csak elveken és okos taktikán múlik, mert elsősorban a lényünkkel nevelünk. A nevelés: titkos metakommunikáció. Ami jó benned és tiszta, és ami rossz és koszos, továbbadod. A gyerek remegi félelmeidet, aggódja az aggodalmaidat - de éli a nyugalmadat és derűdet is - ha valódi." > Müller Péter <

2022. febr. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!