Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Építész mérnöknek vagy Gépészm...

Építész mérnöknek vagy Gépészmérnöknek kell többet tanulnia? Melyik nehezebb?

Figyelt kérdés
2010. szept. 14. 15:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Tapasztalat alapján az építészek tovább tanulnak, mert többet buknak... ebből szűrd le :)
2010. szept. 14. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
értemköszönöm:D
2010. szept. 14. 17:10
 3/9 Böse ***** válasza:
Hát ez egy jó kérdés. Én gépészmérnöknek tanulok Szegeden, és a pofám leszakad, annyit kell tanulni. Az építészmérnök is egy nagyon szép, komoly szakma, de szerintem annyira nem sokrétű mint a gépészet. Az építész nem foglalkozik mozgó alkatrészekkel, súrlódással, kenőanyagokkal, gőzökkel-gázokkal, gépelemekkel. A fő tantárgyak nálunk a matek, mechanika, szakrajz, anyagismeret, gépelemek, hőtan, áramlástan, elektrotechnika, meg gépek üzemeltetésével-működésével kapcsolatos tárgyak. Gondolom az első 3-4 az építészeknél is fontos, de kíváncsi lennék egy illetékes véleményére.
2010. szept. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Hogy is volt a Stand-upba?


A vizsgáztató tanárunk szerint csak az a terv nem eredményez ház összedőlést, amire 5-öst kap a hallgató. Na én 2-est kaptam! Ez a valósgában azt jelentheti, hogy nem csak az én házam, de még a két szomszéd ház is összedől!

2010. szept. 15. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

:D


most gépészeti iskolába járok,és tetszik nagyon.bár matek nem erősségem de fizika kémia igen.

2010. szept. 15. 18:50
 6/9 anonim ***** válasza:
A gépész sokkal nehezebb...
2010. szept. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
De az építő a legnehezebb :)) Persze nem ez volt a kérdés :)
2010. szept. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A mechatronika a tuti...de az építő sem leányálom.
2010. szept. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az építészmérnöknek nem _tanulni_ kell sokat, hanem effektíve rajzolni, tervezni, "dolgozni" - egyrészt konkrétan iszonyú mennyiségű vonalat húzgálni, másrészt még előtte egy csomó dolgot kitalálni, eldönteni, kiválasztani, optimalizálni.

A vizsgák legnagyobb része is gyakorlatilag rajzolás emlékezetből, vagy rajzolás és konstruálás, vagy mindkettő.

Talán az egyetlen elméleti tantárgy, amit sokkal keményebben és alaposabban kell megtanulniuk, az ábrázoló geometria. De azt orrvérzésig.

2010. szept. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!