Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A sportfogadás tisztán szerenc...

A sportfogadás tisztán szerencsejáték, vagy van benne tudás is?

Figyelt kérdés

A lottó tisztán szerencsejáték, vagy bejön, vagy nem.


De a sportfogadásnál van egy olyan elképzelésem, hogy jobban meg tudom jósolni az eseményeket.


Például egy FC Barcelona-FTC Bajnokok Ligája meccs minden bizonnyal hazai győzelemmel zárulna.


Vagyis ha az 1,50-es szorzójú Barcelona-ra rátennék 100 000 Ft-ot akkor 150 000-et kapnék. Visszakapnám a fogadás árát, plusz 50 000 Ft lenne a nyereség.


A Fradi úgysem berné meg a Barcelona-t.


Mit gondoltok?


2022. ápr. 13. 17:18
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
*A Fradi úgysem verné meg a Barcelona-t.
2022. ápr. 13. 17:19
 2/17 anonim ***** válasza:
67%

És miért lenne a Barcelona győzelem 1,50 szorzójú? Mert akik megállapítják a szorzókat, azok hüllyék?

Nem tudom, hogy halványlila fogalmad sincs ezekről, vagy csak trollkodsz.

Megállapítják az esélyeket, és ezek reciproka lesz a szorzó, ill. kicsit kisebb, hogy nyereségesek legyenek.

Pl.: Barca-Fradi, H-D-V, 90% - 6% - 4%.

A reális/valódi szorzók ezek reciprokai lennének: 1,11 - 16,67 - 25,00

A nyereségesség miatt ténylegesen kisebbek, mondjuk: 1,08 - 14 - 18

Párszor megjátszol ilyen BIZTOS győzelmeket, aztán egyszer csak nem a +8%-ot zsebeled be, hanem elúszik a pénzed.

Ha szerencséd van, akkor csak a 10. vagy 15. alkalommal lesz bukta, ha nincs szerencséd, akkor már jóval korábban.

Tegnap pl. megjátszhattad volna a Bayern, vagy Djokovics tuti győzelmét.

2022. ápr. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Nem trollkodom, csak egy példa volt, amit írtam.


Bár lehet, az 1,50-es szorzó túl sok volt egy Fradi-Barcán.


De ehhez hasonló szorzók szoktak lenni, pl. Nemsokára lesz egy Tottenham-Brigton meccs, ahol 1,44 - 4,05 - 5,75 a szorzók. Szinte biztos, hogy hazai győzelem lesz egy ilyen gyenge csapat ellen.


"Megállapítják az esélyeket, és ezek reciproka lesz a szorzó, ill. kicsit kisebb, hogy nyereségesek legyenek."


Azt mondjuk nem tudtam, hogy ezt így számolják ki.

2022. ápr. 13. 18:58
 4/17 A kérdező kommentje:
*Brighton
2022. ápr. 13. 18:58
 5/17 anonim ***** válasza:

"Szinte biztos, hogy" - Ezt felejtsd el, ebben nincs semmi konkrét, ez lehet 75% vagy 95%, ami nagyon nem mindegy.

Az egésznek a lényege a szorzók és az esélyek szorzata. Ha ez (szerinted) jelentősen nagyobb mint 1, akkor (és csakis akkor) tedd meg!

1,44 a szorzó: vagyis a fogadóiroda (1/1,44=0,694) 70%-ra teszi az esélyt.

Ha Te úgy gondolod, hogy az esély több, 80%, ill. 90%, vagyis ugyanilyen körülmények között a Tot. 10-ből 8-szor, vagy 9-szer nyerne, akkor tedd meg. (Ha úgy gondolod, hogy 10-ből 10-szer, akkor hiába téptem a számat.)

Számokkal: 1,44*0,70=1,008 - nem várható nyereség

1,44*0,80=1,152 ill. 1,44*0,90=1,296 egyre jobbnak látszik a várható érték.

2022. ápr. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget!


Amúgy a fogadóirodák milyen módszerrel határozzák meg az esélyeket?

2022. ápr. 13. 20:56
 7/17 anonim ***** válasza:

Nem tudom. Alapvető lehet a statisztika.

Pl. Tottenham-Brigton meccsek esetén az utolsó 3-ból 2-t, az utolsó 6-ból 4-et nyert a Tot., vagyis 2/3-át ami már önmagában kiadná a szorzót ->3/2, kicsit levéve -> 1,44

De hogyan veszik figyelembe, számszerűsítik a többit? Fogalmam sincs.

Az aktuális formát, hogy a Tot. az utolsó 4 meccsét megnyerte, a motiváltságot, hogy hajtanak a 4. BL helyért, hogy a Brigtonnak nincs miért hajtani - se le, se fel nem mehetnek a tabellán, stabil középmezőny, de az utolsó meccsen idegenben legyőzték az Arsenalt?

Hiányzók, sérültek, stb, stb. Számszerűsíteni ezeket???

Szerintem egy rutinos szakember megsaccolja. :D

2022. ápr. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 2*Sü ***** válasza:

> De a sportfogadásnál van egy olyan elképzelésem, hogy jobban meg tudom jósolni az eseményeket.


Amit meg lehet jósolni, az kb. az, amit úgy hívunk, hogy papírforma. Sokszor nem jön be. Oké, nyilván egy FC Barcelona–SC Piripócs esetén 99,99%-ban a papírforma jön be, de általában a sportesemények többsége azért egy szinten álló játékosok/csapatok között zajlanak.


És itt jönnek be az odds-ok. Mert lehet, hogy egy FC Barcelona–SC Piripócs meccsen a hazai csapat sokkal-sokkal esélyesebb, de alig fizet valamit, ha ezt fogadod meg. Ha meg a SC Piripócsot fogadod meg, az lehet, hogy sokat fizet, de nüansznyi eséllyel. Nyilván a sportfogadó irodákban megvannak a működő matematikai modellek ahhoz, hogy az odds-okat úgy állapítsák meg, hogy végeredményeben aki szakértője az adott sportnak, az sem biztos, hogy sokkal többet nyer hosszútávon, mint aki egy gödörben él, és random tippelget.

2022. ápr. 14. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Még két dolgot mondanék:

1: "jobban meg tudom jósolni az eseményeket."

Lehet, de ha Te sokkal jobb esélyeket látsz/vélsz, nézz még egyszer körül, lehet hogy nem tudsz valamit, amit a f.iroda tud. Egy fals példa: Kane vagy Son nem fog játszani, vagy nem jól van.

2: Nézőpont: ez JÁTÉK, tehát játszhatod csak a játék és izgalom miatt, KIS pénzzel úgyis, hogy nem bánod ha kicsit buksz is rajta.

Tanulságok:

https://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__labdajatekok__1..

2022. ápr. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
60%
" Például egy FC Barcelona-FTC Bajnokok Ligája meccs minden bizonnyal hazai győzelemmel zárulna." Ha már egy ilyet leírsz,látszik hogy fingod nincs a témáról.Mikor fogjátok már fel,hogy a szorzók nem a valós esélyeket mutatják? Pont az a célja a fogadóirodának,hogy elhitesse veletek hogy biztos hogy nyerni fog a nagy csapat,és ezért ad rá ilyen kicsi oddsot,de az emberek 99,99%-a be is dől ennek...
2022. ápr. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!