Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Pontosan mi dönti el, hogy...

Pontosan mi dönti el, hogy valaki jobb-, illetve balkezes lesz?

Figyelt kérdés
És balkezes emberekből miért van sokkal kevesebb?

2022. ápr. 13. 18:25
 1/6 anonim ***** válasza:
26%
Az, hogy kisgyerekkorban hogy kezd el megtanulni eszközöket használni, vagy írni tanulni. Tuképpen a látott minta és a tanítás alakítja.
2022. ápr. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
38%
Attól függ, hogy a jobbik keze, baloldalt van, vagy jobboldalt.
2022. ápr. 13. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
26%
Szerencse. Testvérem bal kezes lenne, de szüleink jobbkézre tanították.
2022. ápr. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
55%
A legnagyobb koponyák sem biztosak a válaszban. Valószínűleg az dönti el, melyik a domináns agyfélteke. Ha a bal, akkor a jobbkezes, ha a jobb, akkor balkezes lesz az illető.
2022. okt. 3. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Azt a mindenit, jól le lettünk pontozva :D Valakinek nem tetszik, hogy nem különleges attól, hogy melyik kezét használja, bele se akarok gondolni mi ezzel a gondja valakinek. Szerintem tanulás kérdése, ha nem használnád többé a domináns kezed a másik átvenné a helyét, attól függ melyiket használja többet, pont mint azok akiknek nincs is keze mégis képesek olyan precízen festeni lábbal mint kézzel stb.
2022. okt. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Genetika határozza meg. Az első válasz azért is baromság, mert pl. a szüleim jobbkezesek, én mégis balkezes lettem. Tehát nem a bal kéz használatát láttam otthon, mégis az lett a domináns. A nagybátyám és az egyik nagymamám is balkezesek, tehát ez egyszerűen örökletes hajlam. Hogy miért csak az emberek 10%-a balkezes, az viszont egyelőre rejtély.
2022. dec. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!