Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Milyen hosszú egy doktori védés?

Milyen hosszú egy doktori védés?

Figyelt kérdés
2010. szept. 16. 13:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Az attól függ, milyen témában kéne írnod. nekem a biosz BSc-s szakdogám 20-30 oldalas volt, MSc-re elvileg 30-40 oldalt kell írnom. De édesapám BMEn tanít, az ő tanítványai szerintem 100 fölötti oldalszámú dolgozatokat adtak be neki, legalábbis vastagságból ítélve.

TO, HÖK, vagy hasonló egyetemi szervezetetek oldalán nézz utána, mit várnak tőled!

2010. szept. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Bocs, azt hittem, szakdogát írsz... A doktori védésekről sajna nem sokat tudok, még nem tartok ott... Témavezetőd nem tud segíteni? :S
2010. szept. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
most disszertációt vagy védést kérdezel? egyik írásbeli, másik szóbeli rész.
2010. szept. 16. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem rólam van szó. Az egyetemen az egyik PhD-st érinti a dolog. A papíron az áll hogy a disszertáció nyilvános vitáján lehet részt venni. Gondolom az akkor a szóbeli rész.

Amúgy geoarcheológia témájú. Kíváncsiságból gondoltam elmegyek, de nem akarok a felénél fölállni és elmenni (ha esetleg túl hosszú lenne és más dolgom lenne), az elég bunkóság és nem is akarnám megzavarni.

2010. szept. 17. 11:37
 5/5 anonim válasza:
Amúgy a BSc szakdolgozat min. 30-40 oldal, az MSc általában 40-60. A doktori védés időben nem tart sokáig. 1 óra kb.
2010. szept. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!