Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Biztos hogy elmarad ma a...

Biztos hogy elmarad ma a csillagnéző túra? Merthogy esik.

Figyelt kérdés

Nem találok róla semmit,hogy akkor most elmarad -e vagy nem...azt írják,hogy eső esetén marad csak el... borús időben is meg lesz tartva...

viszont néha esik pár csepp...

kimenjünk vagy fölösleges...


2010. szept. 17. 17:12
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát borús időben elég problémás csillagokat nézni.

Szerintem elmarad.

2010. szept. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Azt írták,h borús időben is meg lesz tartva,csak esőben nem!

Ezt nem én találtam ki...

Amúgy itt már kitisztult :S

de már nem indulunk el mert fél 7kor lett volna a tali..

2010. szept. 17. 19:51
 3/6 anonim ***** válasza:

Figyelj! A csillagokat nem az esőtől nem látod, hanem a felhőktől. Ha távcsöves megfigyelésre mész, ott még a légkör páratartalma is számít, nem csak a felhők, hidd el.


Tíz éve foglalkozom csillagászattal, és örülök, hogy téged is érdekel. Lesz még idén szép csillagfényes este. :)

2010. szept. 17. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Kedves válaszoló !


Csillagaszat.hu-n volt meghirdetve a program, ott írták,hogy borús időben nem marad el, Eső esetén marad csak el a túra...

Nem hiszem,h hozzá nem értő emberek szervezik ezt az egészet...

Ráadásul ez egy kis túra lett volna és nem hiszem,hogy túl komoly eszközökkel indultunk volna neki ennek.

Jó egyébként én sem értem,hogy miért írták,h borús időben nem marad el..

2010. szept. 18. 11:16
 5/6 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező. Lehet nehéz megérteni, de minden relatív. Aki szervezi a túrát, nem mondhatja azt, hogy ha 8 ágra süt a nap csak akkor indulunk csillagászkodni. Sőt ha fél 7-kor van a találkozó, 8-kor simán beborulhat az ég. Aminek a fordítottja is megtörténhet. Borús időnél még lehet esély az idő jobbá fordulására.

Ha meg borús marad az idő, egy kellemes budai túrára neveztél be, nem csillagászkodásra :).

Felhő idején, nem hogy a csillagokat, de még a teliholdat sem venni észre az égen.

(egyébként már nekem is volt eszembe ez a csillagvárosos csillagnéző túra. Jól hangzik, fel is nézek alkalomadtán csillagvárosra jó hogy mondod)

2010. szept. 19. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Kedves válaszoló :)


Október 2-án lesz a következő "túra" ha esetleg érdekelne, elvileg budaörsi vadaspark a helyszín,de még semmi sem konkrét,csak felhívtam a polaris csillagvizsgálót és ott osztották meg velem ezt a "bizalmas" infót :D

Egyébként iwiwen,ha bejelölöd a csillagaszat.hu-t, mint klubot,akkor tájékoztatva leszel minden ilyen eseményről :)

2010. szept. 19. 13:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!