Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Lehet klónoztatni magamat?

Lehet klónoztatni magamat?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nagyon viccesen hangzik, de én ezt most hall kooylan gondoltam! : S Légyszievs ne nevessetek ki! De komolyan azt szeretném, hogy legyne belőlem még egy ! : S Ez lehetséges?

És ha igen, akkor itt is van iylen Magyarországon?

Köszönöm


2010. szept. 19. 18:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
A technológia megvan hozzá, de különböző okokból az emberek klónozása tiltott. Mellesleg értelmes sem sok lenne, csak pénzpocsékolás lenne. Viszont egyes szervek klónozásával szerintem semmi gond nincs, a donorra várók listája nagyon hamar lerövidülne.
2010. szept. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
76%

Nem, nem lehet.

Csak a sci-fi filmekben van emberklónozás.

2010. szept. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
és miért tilos az emberek klónozása?
2010. szept. 19. 18:57
 4/15 A kérdező kommentje:
amúgy nem tudtam hogy pénzbe kerül : S kb mennyi kép?
2010. szept. 19. 18:57
 5/15 A kérdező kommentje:
nem kép hanem kp =kézpénz : D bocsi
2010. szept. 19. 18:58
 6/15 anonim ***** válasza:
57%
Mivel nincs ilyen, nincs semmiféle megadható ára.
2010. szept. 19. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Vannak, akik megcsinálnák neked (nemzetközi vizeken, béranyával) egy kisebb ország éves költségvetéséért. Ez a klón ugyanazokkal a génekkel rendelkezne, mint te, azonban nem te lennél. Nagy eséllyel ugyanúgy nézne ki (ha hasonlóan táplálkozna, mint te tetted az életedben) a lelkivilága azonban teljes mértékben másmilyen lenne. Egy ugyanolyan embert nem lehet létrehozni, csak genetikailag ugyanolyat.


Szóval magadból még egy a tudomány jelenlegi állása szerint nem lehetséges, mint ahogy az ikrek sem ugyanolyanok. Külsőre igen, de lelkileg hatalmas eltérések lehetnek.

2010. szept. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Tévedés, hogy lehetetlen. Pár hónapja hallgattam végig egy előadást egy neves magyar genetikustól, aki úgy hiszem elég bennfentes a szakmában. Ő mondta, hogy a technológia már rég megvan, ugyanúgy ahogy egy bárányt vagy tehenet, képesek lennének embert is klónozni. Amiért nem teszik, az egyrészt az, hogy semmi értelme nem lenne, másrészt erkölcsi, etikai és vallási problémák merülnek fel ekérdésben.

A klónokat pedig ne úgy képzelje senki, ahogy a filmekben látni őket. Egyrészt a klón csak hasonlít a mintaegyedre, egyáltalán nem egyezik meg vele hajszálpontosan. Másrészt nem úgy megy a dolog, hogy teszemazt egy 25 éves embert klónoznak, akkor lesz egy 25 éves klónja. Nem, a klón szintén csecsemőként kezdi, és szintén ki kell, hogy hordja valaki. A lényeg, hogy a petesejtbe, amit megtermékenyítenek a mintaegyed génállományát helyezik, amit aztán (hasonlóan a lombikbébi programokhoz) visszahelyeznek az anyaméhbe. A klón tehát nem fog rendelkezni ugyanazokkal az emlékekkel vagy akármivel, csupán ugyanazokkal a génekkel.

Az árról pedig nem tudok nyilatkozni, viszont nem olcsó, ráadásul, ahogy mondtam tilos embert klónozni. Szervek klónozása egyes országokban, például Angliában engedélyezett, már folynak is a kutatások.

2010. szept. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

... vagyis úgy, ahogy a kérdező szeretné nem lehet. Nem lehet belőle még egy.

:)

2010. szept. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 hollófernyiges ***** válasza:
Többek között azért nagyon drága, mert emlőssejtet klónozni nagyon bizonytalan, régebben kb minden 200. kísérlet működött és még így is előfordulhatnak genetikai bizonytalanságok és a klón nem lesz egészséges. Emiatt tilos, meg hogy ne forduljon elő hogy bizonyos gazdag emberek klónja saaajnos idegrendszeri defekttel születik, de ha már megvan akkor mesterségesen életben tartják ha a gazdának szervdonorra lenne szüksége.
2010. szept. 20. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!