Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ugye nem kaptam mérgezést? ...

Ugye nem kaptam mérgezést? Igen tudom, egy hülye barom vagyok és igazatok is van ha ezt írjátok de baleset volt.. Szóval egy vödörbe került egy kis ecet es jóval több hipó.. elkezdtem ra vizet engedni és megcsapott az a maró szag.

Figyelt kérdés
Nem tüdőztem le, Épp csak az orromon minimálisan nem teljes levegővétellel szívtam be egy kicsit aztán nem is vettem levegőt kimentem onnan és utána gázmaszkba kiöblítettem vízzel az egész vödröt. Szerintetek károsodott a tüdőm?

2022. júl. 9. 21:04
 1/7 TappancsMancs ***** válasza:
100%
Jól tetted, így rendben lesz. Ennyi mással is előfordult már. És legalább ismered a jellegzetes szagát, ami máskor még jól is jöhet. Az igazi gond nagy mennyiségeknél van és nagy dózisnál. Valamennyit károsodik ilyenkor, de minimális az ahogy írod. Amivel még vigyázz ha esetleg... a sósavazás gőze is károsítja a tüdőt. Azt is szabad nyílt területen kell csinálni, vagy szellőztetéssel és óvatosan.
2022. júl. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 TappancsMancs ***** válasza:
100%
A "Jól tetted" nyilván a további intézkedésekre értendő.
2022. júl. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
#1 köszönöm🙏🏼 Megnyugodtam mert most nagyon pánikoltam.. :/ soha többet nem csinálok ilyet
2022. júl. 9. 21:15
 4/7 anonim ***** válasza:
94%

A hypo és ecetsav, hasonlóan a sósavhoz klórgázt fejleszt. A klórgáz alapvetően nehezebb a levegőnél, vagyis az elegyítéskor spontán már keletkezett, de feltehetően leülepedett a vödörben. A víz ráeresztése mechanikailag keverte fel, ez lehetett az észlelt maró szag.


A tüdőkárosodás szinte 100%-ig biztos, mert a klórgáz arra van hatással. Ez igazából nem jelent önmagában semmit, ugyanis az igazi kérdés, hogy ez mennyire kiterjedt, illetve végleges, visszafordíthatatlan-e a károsodás. A leírtak alapján szinte biztosan visszafordítható (természetesen gyógyul), illetve kiterjedtségről nem is lehet beszélni.


Summa: nincs mitől félni :D

2022. júl. 10. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

nekem évekkel ezelőtt vízkőoldás közben jött össze, sósavat használtam olyan felületen, ahol előtte valami f*szomtudja tisztítószerrel próbálkoztam - gyanúsan zöldessé kezdett válni a fejlődő hab, aztán jött a szúrós szag

hogy lett-e baja a tüdőmnek, azt nem tudom, de később részt vettem elég alapos orvosi vizsgálatokon (más okból), semmi problémát nem találtak.

2022. júl. 10. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerencséd volt, és legközelebb már nyilván eszed is lesz.
2022. júl. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
#6 hát legközelebb már tuti!
2022. júl. 10. 11:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!