Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Joe Dispenza mennyire ezoterikus?

Joe Dispenza mennyire ezoterikus?

Figyelt kérdés

Mond valid, meg elég fura dolgokat is.. nehéz eldönteni, hogy ezoterikus vagy igazi tudomány. A könyve jónak tűnik, (Fejleszd a gondolkodásod) de a videók kicsit 'természetfelettiek'.

Az áltudományok képviselői mondanak igaz vagy azon alapuló dolgokat, és bekavar.


2022. aug. 14. 07:03
 1/6 A nagy Levin ***** válasza:
68%
Nem ismerem az úriembert, elolvastam róla egy leírást, meg belenéztem néhány videójába, nekem az a kép alakult ki a mondandója és a szóhasználata alapján (pl. energiamező-tesztek, szívkoherencia, gázkibocsátás-vizualizáló [az láthatóvá teszi a fingot, vagy nem tudom]), hogy vastagon az ezotériát képviseli.
2022. aug. 14. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi, most végeztem én is egy negyven perces videójával, és sunyi. Az első húsz percből nehezen döntöm el, hogy mit képvisel, de aztán egyre jobban belemerülünk a mélyvízbe. :D
2022. aug. 14. 08:06
 3/6 anonim ***** válasza:
37%

Kedves kérdező!

Az 1-es válaszolóval értek egyet.


Kérdező fontos lenne, hogy felismerd a Dispenza-féle kóklereket (ha érdekel), így neked is ajánlom a következőket, mint:

- Kornis Gyula: A tudományos gondolkodás - A tudós lelki alkata (bár régi mű, de sok hasznos gondolat van benne)

[link]

- A tudományos módszer

[link]

- Tóth László: Kritikai olvasás - Kritikai gondolkodás

- Margitay Tihamér: Az érvelés mestersége

[link]

- [link]

- [link]

- Terry J. Fadem: A ​kérdezés művészete

Sajnos jobbat még nem találtam, ami a kérdezés tudományát illeti.

Mert a lényeg az lenne, hogy az adott témához (fizika, kémia, csillagászat, szociológia, matematika stb.) kellene összeállítani, elsajátítani a kérdezés tudományát.

- Anthony R. Pratkanis - Elliot Aronson: A ​rábeszélőgép - Élni és visszaélni a meggyőzés mindennapos mesterségével

- Zentai István: A meggyőzés csapdái

- Zentai István: A meggyőzés útjai

- Zentai István: Meggyőzéstechnika és kritikai gondolkodás a mindennapi gyakorlatban

2022. aug. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Én elolvastam a Placebo te magad légy c. könyvét és abban más kutatókkal (biológusok, agykutatók) együttműködve, mérési eredménnyekkel alátámasztva mutatja be a gyógyulásokat, amiken a páciensei átestek, vagy folyamatban van a gyógyulásuk. Sok személyes történetet is elmesél a könyvében. Illetve azt se felejtsük el, hogy egyetemi diplomája van, és ő maga is súlyos sérülésből épült fel. Nekem hitelesnek tűnik a munkássága. A könyvet olvasva nekem nem tűnt annyira ezoterikusnak, próbál mindent tudományosan megmagyarázni.
2022. nov. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Wim Hof ezotéria, mert nincs tudományosan bizonyitva. Joe Dispenzia dolgaira vannak tudományos források, szimpibb.
dec. 17. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Bocs, de ő egy tudós, maga a kérdés nevetséges.
jan. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!