Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Milyen távcsövet, binocular...

Milyen távcsövet, binocular vegyek hold megfigyeléshez? Eddig találtam egy elado 10*50-est de nem tudom ez eleg lehet e.

Figyelt kérdés

2022. szept. 1. 08:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

10x50, 12x50 ezek ideálisak a Hold megfigyeléséhez kezdőknek.

Ha nagyobb nagyításút akarsz, azt már nem nagyon lehet szabad kézzel stabilan tartani, állványra lesz szükség. A nagyobb átmérőjű pedig már túl nehéz lesz ahhoz hogy kézben tartsad, szintén állványos.


Ha gyereknek veszed akkor el lehet gondolkozni egy kicsit kisebb átmérőjűn, könnyebb tartani.


Ha sok pénzem lenne, én erre a célra valami nagyon nagy nagyítású fényképezőgépet vennék, mint pl a Nikon Coolpix, azzal nagyon jó képeket lehet készíteni a Holdról.

2022. szept. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mennyit szánsz rá?
2022. szept. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#1 koszi a valaszt hasznos.

Ajandekba veszem uh nem sokat.

Volt egy csillagasz ismerosom a holdat vadasz szeru tavcsovel neztuk. De ez mar regen volt nem emlekszek hanyszor hanyas volt.

2022. szept. 1. 12:00
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagyításban a 20 (első szám) vagy annál nagyobbhoz már állvány kell, vagy le kell támasztani fix helyre, mert kézben tarva annyira remeg a kép, hogy élvezhetetlen. 50-es belépő átmérőnél (második szám) nagyobb nem igazán kell a Holdhoz. (Nagyobb átmérővel már szinte vakító.) Ha esetleg halvány csillagokat, ködöket kerestek vele, ahhoz praktikus 60-70-ig is felmenni.

Nekem volt egy 20x60-as binoklim, azt már csak letámasztva lehetett, és kicsit azért hunyorogtam, mikor a teliholdat néztem.

Amit #1-es írt, azok teljesen jók. A minőségre figyelj, mert az sokat számít.

2022. szept. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kérdés, mit értesz a Hold megfigyelése alatt. 10x nagyítással nagyon nem fogod cafatokra szedni a Holdat. A tengereket, nagyobb krátereket lehet észlelni, de brutál csodára ne számíts a kis nagyítás és a kézremegés miatt. Ha a kisebb kráterek, a terminátor megfigyelése is érdekel, ahhoz többtucatszoros nagyítás kell és állványos csillagászati távcső kell.
2022. szept. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!