Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha az ásítás ragályos akkor...

Ha az ásítás ragályos akkor pl. a tüsszentés miért nem?

Figyelt kérdés
tegnap osztálytársam ásított és én is. de ha valaki tüsszent akkor én miért nem tüsszentek? vagy ha köhög.. akkor én semmit nem csinálok. miért van ez?
2010. szept. 25. 12:22
 1/2 anonim ***** válasza:
90%
Mert más folyamatok a felelősek ezekért. Volt egy kísérlet hogy TV-ben mutattak ásító embereket, a nézők többsége ásított, azért csinálták mert empatikusabbak, együtt érzőbbek mint akik közömbösen figyelték a műsort.
2010. szept. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mert a köhögés és a tüsszentés is akkor történik ha a nyálkahártyád (vagy nemtom hogyhívják) hirtelen elkezdi ingerelni valami. Szóval valami konkrét inger hatására történnek. Az ásítás meg egy adott állapotban (ha fáradt vagy, és nyugodt) történhet meg, bármikor, ezért minimális dolgok is kiválthatják, pl ha valaki ásít melletted.


De pl egy előadáson szerintem van összefüggés a köhögések között, pl ha egy ember elkezdi köszörülni a torkát vagy köhögni, vagy ilyesmi, akkor páran csatlakoznak hozzá. De ez tudatosabb mint az ásítás szerintem. (Pl régóta ingerli valami a torkát, de nem mer köhögni hogy ne zavarja meg az előadót, aztán meg ha hallja hogy valaki köhögött, akkor köhög ő is)

2010. szept. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!