Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Naprendszerünkben hány olyan,...

Naprendszerünkben hány olyan, szilárd felszínnel rendelkező hold, bolygó, és törpebolygó található, amiken a távolabbi jövőben az ember életképes, állandóan lakott kolóniákat-telepeket hozhatna létre?

Figyelt kérdés

2022. szept. 24. 10:25
 1/9 anonim ***** válasza:
63%
Egy biztosan van.
2022. szept. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%
Nem számoltam össze, de sok, egy tucat biztos. Csak technológiai bakugrás kellene, mert a mostani cuccokkal még a Marsra is alig bírunk eljutni, pedig az "pont" mellettünk van. De pl a Jupiter holdjaira embernek eljutni, és pl kupola telepeket építeni nem gyenge feladat. És nem is mostanában lesz.
2022. szept. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%
Ha pusztán szilárd, keringő izéket keresel, az tucatszámra lesz, de nyilván van valahol egy egészséges tömegvonzási határ (azt már tudjuk, hogy a súlytalanság nem egészséges). A benépesítésükhöz csak 1-2 apróságot kell megoldani addig, pl. az olcsó, szinte végtelen energiatermelést, a mainál nagyságrenddel gyorsabb és nem rakéta alapú űrutazást. De ha a "távoli jövőben" gondolkodsz, akkor kitalálhatsz és megálmodhatsz bármit.
2022. szept. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
17%
Ja, a legnagyobb gond a gravitáció hiánya. Voltak rá kísérletek az űrben, hogy miként fejlődnek az élőlények, de totális kudarc volt. Van egy olyan érzésem, hogy sosem fog az emberiség elköltözni. Ha nem tudunk szaporodni, akkor semmi értelme máshová költözni. Persze lehet forgó mozgással mesterséges gravitációt létrehozni, de akkor ennek el kell férnie a marsi barlangokban.
2022. szept. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Előző: a Marson van gravitáció, ami bár kevesebb a földinél, de jelentősen több a zérónál. Arról most még semmit nem tudunk, ez mennyire lenne hosszútávon élhető egy embernek.
2022. szept. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"távolabbi jövőben"

Napi jóslás... :)) Ha így nézzük, bármelyik szilárd felszínű kődarabot ide lehet sorolni. Tekintve, hogy a Földön kívül egyik sem rendelkezik az élethez szükséges minden feltétellel, technológia (és pénz, akarat) kérdése, ami jelenleg korlátozottan áll rendelkezésre, a jövőbe pedig senki nem lát.

A felszíni lehetőségeket és a mostani technológiát figyelembe véve: A nagybolygók holdjain erős a bolygó miatti sugárzás, a Vénuszon nagy a légköri nyomás és a hőmérséklet, a Merkúr túl közel van a Naphoz, a Mars még talán egész kedvező lehet, de ott is alig van nyomás és a kozmikus sugárzás ellen sem nagyon véd mágneses tér. A kisbolygók nem sokkal jobbak, mint ha egy űrállomást építenének.

2022. szept. 24. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
34%
#5 , azért igen nagy esély van rá, hogy kevés lesz az a gravitáció. Nem is tudom , hogy fogják ezt tesztelni ? Visz e magával egy Mars expedíció állatokat ? Azokat etetni kell odáig és ott is. Miközben az embereket is etetni, itatni kell. Oltári nehéz lehet bármiféle indulás egy idegen bolygón. Az állatokat is folyamatosan edzésben kell tartani az úton, ugyanúgy, mint az embereket. A minél biztosabb tesztekhez majmokat kell vinnünk magunkkal. Évek telhetnek el, mire az emberek is megpróbálhatnak szaporodni és ha nem sikerül, mert torzszülóttek jönnek létre, akiket meg kell semmisíteni, áh , nagyon bonyolult ez.
2022. szept. 25. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

Álom-álom, de álmodni jó! Semmi nem szab gátat semminek.

De azért a világűrt meglátogatni, akár a Földet elhagyni nem egyszerű.

Tudom minden fejlődik, lesznek új technológiák, de mikor?

Meg hová is mennénk? Az eddigiekhez képest messze, nagyon messze.

És nem néhány ember rövid időre, hanem sok, egy egész kolónia költözéssel hosszú időre, na ehhez kell már a képzelet rendesen.

Mire gondolok, mert azért még itt vagyok a Földön és földhöz ragadt vagyok.

Az eddigi legnagyobb rakéta (azt hiszem azóta sincs nagyobb) a Saturn-V volt, ami a Holdra vitt minket.

Induló tömege több, mint 2000 tonna. Ennek óriási hányada üzemanyag, mert anélkül még ma se megy, mind ugyanazon az alapon működik.

Ez a 2000 tonnás monstrum Föld körüli keringési pályára 200 tonnát tud eljuttatni.

De még csak keringünk, az 7,9km/sec, elhagyni a Földet, oda már 11,2 kell, oda fel is kell gyorsítani.

Summa summárum, a Holdra, pedig égi léptékben karnyújtásnyira van, már csak 60 tonnát tud eljuttatni.

Mars: itt van a szomszédban, eggyel kijjebb kering, mint a Föld de oda már nyűgösebb eljutni.

Eljutunk, de oda 2 évente nyílik meg egy kedvező (relatíve kevés üzemanyagot felhasználó) mindössze 2 hetes indítási "ablak".

Az út 3 hónap, elhagyva a Földet először lassul folyamatosan, mert a Föld húzza vissza, aztán később már a Mars fogja "hívogatni", gyorsul.

És nincs benne ember, nem kell ellátni, életfeltételekről gondoskodni, nem kell mentési eszközöket vinni (mind-mind súly!) és még így sem egyszerű oda eljutni, onnan vissza még nem került semmi, de tervek, ami megvalósíthatónak tűnik, vannak.

És akkor Ti, ehhez képest a világ (vagy azon túl) végére akartok több ezer tonnát, kolóniányi embert, élelmiszert, eszközöket eljuttatni?

És élve kéne odaérni! 1-2 év alatt?

Most még nincs realitása, még a legvadabb fantáziában sem.

Emlékeztetlek: a Holdra több mint 50 éve jutottunk el, de az eljuttatás módja ma is csak ugyanaz, iszonyatos mennyiségű hajtóanyag.

Vannak persze elméleti alternatívák: ion hajtómű, sőt atom meghajtással voltak tervek, kezdő kísérletek.

De egyelőre még a Földön kell maradnunk....

2022. szept. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%

És azért, hogy éreztessem a hajtóanyag mennyiségét és pályára juttatható terhet, nézd meg az űrsikló fellővését.

Ma már nem repülnek részben a balesetek (2-őt elvesztettek) részben a az igen magas működési (teher feljuttási költség) miatt, a tervezetthez képest a valóság több mint 10*-es volt.

https://www.youtube.com/watch?v=OnoNITE-CLc

Amit ott látsz, az az űrsikló.

És van ott egy hatalmas kb. 2* akkora barna, aminek a hátán van, na az az üzemanyagtartály.

És még nincs vége: 2 oldalt van 2 szilárd hajtóanyagú gyorsító rakéta.

Ennyi kell, hogy fellőhessék.

Az egész "szerelvény" 2000 tonna, ezek juttatják fel föld körüli pályára az űrsiklót, Föld körüli keringési magasságra, benne a teher 20 tonna!

Mindössze. És a küldetések során úgy 1 hétig tartózkodott fenn (Hubble javítás, korszerűsítés, ISS látogatás), és el tudta látni a személyzetet az életfeltételekhez szükséges "javakkal".

És akkor hova is települnénk?

Az elmúlt 1-2 évben jött híre, hogy a Voyager 1 és 2 elhagyta a naprendszer határát, és még azért küldött képeket, mérési adatokat.

És a fellövési időpont?: 1977!

45 év alatt ért oda. Persze más pályán azért gyorsabb út is lehetséges.

Ennyi ideig "utazott", amíg odaért.

Ha a Napredszerünkön belül nem találunk alkalmas égitestet, akkor bizony nagyot kell lépni a meghajtás terén, de 50 év alatt semmi fergeteges nem történt.

2022. szept. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!