Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szerintetek be lehet azt...

Szerintetek be lehet azt valaha is bizonyítani hogy igazából nem létezik idő, és csak egy végtelen szingularitásban létezünk mondjuk egy fekete lyuk belsejében ahol minden egyszerre történik?

Figyelt kérdés
2022. okt. 3. 21:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%
Tekintve hogy nem így van, aligha. Például ezt a választ elég nyilvánvalóan megelőzte időben a kérdés kiírása.
2022. okt. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Honnan vagy benne biztos hogy nem egy élethű(időhű) illúzió?
2022. okt. 3. 22:30
 3/14 anonim ***** válasza:
91%
Nem vagyok benne biztos, szimplán semmi még csak nem utal rá, így semmi értelme ilyesmiből kiindulni.
2022. okt. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
85%

Szingularitásban egyáltalán nem történnek események, nem?

Illetve létezik valódi szingularitás kvantumos világban?

2022. okt. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
4: Akkor viszont lehet hogy az eseményhorizontban vagyunk.
2022. okt. 3. 22:44
 6/14 anonim ***** válasza:
78%

#2 kérdésedre én is válaszolok.

A fantázia végtelen. Azt csak a tudás képes korlátozni. Éppen annyira, hogy valóság legyen belőle. És a tudásnak van még egy tulajdonsága. Képes a fantáziát egy lényegesen nagyobb cégtelenbe transzformálni. Igaz viszont, hogy közben tudja, fantázia.

2022. okt. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
87%
Amig nem probalod meg, addig nem fog kiderulni!
2022. okt. 3. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
60%

Az eseményhorizont a belső megfigyelő számára nem szünteti meg a kauzalitást és az időérzékelést. Ez csak egy külső szemlélő számára tűnne így.


Hogy magyarázható pl. az, hogy a mérések szerint minden irányból közel azonos mértékű a háttérsugárzás? Eseményhorizontot nem éri el az annál beljebb eső foton. Eseményhorizonton belül elhelyezkedve pedig látnunk kéne a feketelyuk miatti jellegzetes téridő topológiát a háttérsugárzás eloszlásában.


Nem tudom, hogy ennek most mennyi értelme volt, amit leírtam.

2022. okt. 3. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
90%
Menj aludni!
2022. okt. 4. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Prokopf ***** válasza:
67%

#6

P2: "A nemlétezés bizonyíthatatlansági tétele: ami feltételesen létezővé tehető (=elképzelhető és jól definiálható), arról nem tudjuk bebizonyítani, hogy nem létezik." Fantáziáról és tudományról ennyit.

2022. okt. 4. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!