Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hányféle kombináció van ebben...

Hányféle kombináció van ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Kenó: Van 32 szám amiből úgy gondolom, hogy 10 számot biztosan kisorsolnak. Ez hány kombináció? Az én számításaim szerint 64.512.240. A 10 találat esélye 10-es játékon 1:8.911.711. Ez nem azt jelenti hogy, ennyi kombináció létezik összesen? Akkor, hogy lehet 64 millió kombináció 32 számból?

2022. okt. 8. 19:48
 1/7 Kólauborkával ***** válasza:
34%
32 alatt a tiz azt jelenti, hogy ennyi féle képp tudsz kiválasztani 10 szádmot, ugye rövid példán jelenleg a 3,2,5 különbözö a 2,3,5- töl, pedig lottóba ugye nem számít a sorrend!
2022. okt. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Vagy elszámolás, vagy ott van a trükk, hogy

> „10 számot biztosan kisorsolnak.”

azaz legalább 10 számot sorsolnak, de lehet, hogy többet. Szóval mindenképpen (biztosan) kisorsolnak 10-et, de lehet, hogy sorsolnak még utána néhányat. (Ami ugye növeli annak az esélyét, hogy meglesz a 10 bejelölt számod.)

2022. okt. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
(És azt elfelejtettem írni, hogy nem te számoltad el, tehát 32 alatt a 10 az valóban 64 512 240.)
2022. okt. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én ezt találtam a honlapukon:

"A Kenó játékban 80 számból legfeljebb 10 számot lehet megjelölni. A cél az, hogy minél többet eltalálj a naponta sorsolt 20 nyerőszám közül."


Ők kisorsolnak 20 számot, de te csak 10 számot jelöltél be. Így nagyobb az esély a telitalálatra, mintha csak 10 számot sorsolnának ki.


"Ez nem azt jelenti hogy, ennyi kombináció létezik összesen?"

A fentiek miatt nem.

2022. okt. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Mindig 80 számból 20 db-ot húznak amiből én maximum 10 számot játszhatok meg a 80-ból. Én úgy vélem, hogy tudom melyik 32 db (ergo leszűkítettem a lehetőségeket) számból húznak ki (nem mindig, de elég gyakran) 10 darabot. Arra a képletre lennék kiváncsi amivel ki tudom számolni, hogy hány darab szelvényt kellene feladnom, hogy a 32 db számból az összes 10 kombináció benne legyen. Ahogy az első írta a sorrend mindegy. Mert ha jól értelmezem a 32 alatt a 10 minden variációban szerepel a 64 millióban ami nekem indifferens a játék szempontjából.
2022. okt. 8. 21:08
 6/7 anonim ***** válasza:

Pedig 32 alatt a 10 a megfejtés, vagyis 64 512 240. Ha számítana a sorrend akkor 10!-al be kellene még szorozni. A wikin is egyértelműen le van írva a kombináció címszónál.

"Ugyanis az n!/(n-k)! képlet adja n elem k-adosztályú variációinak számát. A nevezőben lévő k! pedig, mivel itt a sorrend nem számít, elosztja a lehetőségek számát a k elem permutációinak számával."

2022. okt. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az eredeti képlet lemaradt: n!/((n-k)!*k!)
2022. okt. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!