Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Létezik valami megoldás, meg...

Létezik valami megoldás, meg lehet oldani valahogy az időutazást?

Figyelt kérdés
Szomorú vagyok és nagyon rossz már ez a világi helyzet.Legszívesebben megölném magam,elegem van a világból és önmagamból is.Egyre kilátástalanabb minden.Hiányzik a nagymamám az édesapám és mindenki aki néhány éve,vagy évtizede még élt.A barátaim közül és a rokonaim közül is sokan meghaltak a Covid-19 idején, előtte is és még sok más betegségben az elmúlt 25 év során.Bár a halottakat visszahozni már nem lehet szerintem,erre nincsenek megfelelő eszközök,de a 60,70,80-as éveket jó lenne mindenben.Már a 90-es évek is rossz volt és sok szörnyűség volt benne a francnak sem hiányzik, de előtte sokan mondják hogy sokkal jobb élet volt, főleg a 70-es, 80-as években. Azt hiszem a világi vezetőknek, tudósoknak, kutatóknak és fejlesztőknek inkább azon kellene hogy járjon az eszük miként lehet varázsolni egy új és élhetőbb világot a múltból merítve,mert az sokkal élhetőbb volt milliók szerint és nem azon, hogy miként változtassanak meg egy olyan folyamatot, akárcsak a globális klímaváltozást, amelyet leállítani már úgy sem lehet és a háborút, migrációt, terrorizmust és a vele járó összes problémát és kellemetlenséget. Szerintem az emberiség jelenleg egy hatalmas és végeláthatatlan labirintusban kószál, fejvesztve és fogalma sincs hol a kijárat és csak egyre lefelé sodródunk benne, amelyből felállni képtelen már. Az időutazás lehetne az egyetlen reménye szerintem az emberiségnek ebből a borzalmakból való kilépésre.

#fikció #háború #időutazás #migráció #menekülthullám, technika, fejlődés, globalizáció
2022. okt. 31. 00:46
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Én csak egy unatkozó egyetemistának látom nagyjából..
2022. okt. 31. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Mojjo ***** válasza:
85%
Nem hiszem, hogy egyetemista, vagy max valami büfészakon. Inkább egy átlagos ezós zöldségárus.
2022. okt. 31. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Psycho ***** válasza:
74%
#9 nem tudom mit szedsz, de én is kérek 😂
2022. nov. 1. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
55%
A kérdezőre jogosan írtátok, hogy mentális segítség kell neki, de amúgy valahol igaza is van. A mai világ tényleg szar, legalábbis sokaknak és sok szempontból az. Azt nem tudom, hogy régen jobb volt e.
2022. nov. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Viszont azután, hogy a mai világ alapjáraton tényleg szar sokaknak és sok szempontból, nézzük meg az időutazást.


És természtesen a múltba való visszautazást nézzük és mondjuk azt, hogy nem csak addig lehet visszautazni, amikor az 1. időgép megszületett. Ezt én is hallottam már, de szerintem ha tegyük fel lehetne időutazni a múltba, akár annál korábbra is lehetne, de talán meg nem és tényleg mégis csak addig lehetne (1. időgép kezdetéig), nem tudom. Így vagyok vele, ahogy leírtam. Amúgy mi is a bizonyíték arra, hogy csak addig lehetne visszautazni? Ez nem akkor derülne ki, amikor megépítenénk? Persze nem vagyok biztos benne, hogy korábbra is lehetne vele utazni, csak egy érzés, hogy akár igen de nem vagyok biztos benne.


Tehát vissza tudsz utazni a múltba, akárhová. EZ A KIINDULÓPONT.


Eleve van a nagypapa paradoxon, ami elméletileg és talán gyakorlatilag is probléma lenne, de mivel nincs időgép és nem tudjuk, hogy milyen is lenne az időutazás elképzelések vannak csak, így nem tudjuk, mi lenne gyakorlatban. Egy elmélet szerint ha időutaznál a múltba, akkor egy új univerzumban landolnál, ami ezen elmélet szerint erre megoldás lenne, de kérdéses, hogy ez igaz e.


Másik dolog, hogy én nem akarnék egy számomra ÚJ univerzumban élni. Ha tegyük fel ott is élnék, úgy gondolnám, hogy a szüleim, vagy a testvérem, meg a többiek, csak másolatok lennének az eredeti rokonaimhoz, emberekhez képest. Ez amúgy igaz is lenne meg nem is, de én ott ezt érezném, ha tudnám hogy ott vagyok.


De a másik probléma, ami miatt a kommentem valójában született, csak leírtam előtte pár dolgot, igazából ez lesz a lényegi része!!!


Ha te vissza tudnál utazni a múltba, akkor mások is képesek lennének erre. Elméletben így akárki megváltoztathatná a múltat, így az a kor is megszűnhetne, amire te vágysz!! Tegyük fel, hogy Hitler tudott időutazni, amikor még élt. Visszatérhetne a múltba, hogy újragondolja a háborúját meg a náci rendszerét és tegyük fel, hogy ha sikerrel járna, megnyerhetné a világháborút, és akkor náci rendszer lehetne. Persze nem tudom, hogy erre mennyi esélye lenne de érted. Vagy ha egy gyilkos nem tudott téged megölni, visszatérhetne a múltba, hogy másodszor megpróbálja éps akkor már végezzen veled. Az időuatázás akkor tűnik bulinak, ha te visszautaznál személyesen, de honnan veszed, hogy más ne tenné meg és kontárkodna bele a valóságba, meg a te életedbe is? Ráadásul emellett ott van a nagypapa paradonxon meg az is, hogy hogy a csudába csinálnánk időgépen és ha csinálnánk is, akkor az első időgép előtti időbe visszamehetnénk e vagy sem.

2022. nov. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!