Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyire lehet...

Szerintetek mennyire lehet megbízni az interneten tanálható IQ tesztek eredményeiben?

Figyelt kérdés

Egy ideje már érdekelnek az témával kapcsolatos tanulmányok mivel szeretném megtudni a jelenlegi pontszámom, de főleg szeretném fejleszteni az IQ-m, mert úgy gondolom a valóságban vannak szituációk amikben úgy érzem nem hoztam ki a maximumot magamból hogy megoldjam őket.

Viszatérve az utójára kitöltött tesztem szerint (30 kérdésből ált)

110 pontom van, a legtöbb pontot amit ezek az ingyenes tesztekből elértem 125-volt a legkevesebb pedig 85 :D

Persze ezek csak az legnagyobb és legkisseb pontszámaim.

Nagyobb arányban ezekből a tesztekből 110 feletti pontokat szereztem

viszont ahogyan már említettem azért becsuszant kis arányban 100 alatt min. ugye 85 volt.

Azt még hozzátenném hogy jól teljesítek az logikát igénylő tantárgyakból mint a matek.

Viszont az komunikációban úgy látom hatalmas gátlásaim vannak, nemcsak hogy szegényes az szókincsem hanem úgy is komunikálok mint egy értelmi fogyatékos és ez nagyon elkeserít és elveszi az összes bizalmam és ez miatt idiótának tartom magam.

A végére csak két kérdésem lenne:

Meg lehet-e bízni ezekben az ingyenes, de nem csak pár kérdésből áló tesztekben?

És van rá lehetőség hogy növeljem az inteligenciám, azon kívül hogy csak a tudásom fejlesztem?


2022. nov. 3. 18:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem, semmi értelmük. Egy intelligenciatesz megállítása hatalmas munka, senki nem fogja csak úgy feldobni ingyen a netre. Még a mensa oldalán lévőhöz is azt írták, hogy hát ilyesmi egy normális intelligenciateszt, de azért az ezért eredményedet ne vedd nagyon komolyan.
2022. nov. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

+ adalék: sokat közülük a szcientológusok tettek fel, tőlük pedig óvakodj!

Ha a végén nincs kiértékelés, hanem további adatokat kér tőled (pl. e-mail cím), hogy majd oda elküldi a kiértékelést - akkor azonnal menekülj!

2022. nov. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Én csak a körülbeli IQ-m szeretném megtudni, egyrészt mivel vannak céljaim az életben amikhez felszeretném magam mérni hogy képes vagyok e magam fejleszteni vagy fölösleges időpazarlás lenne.

Régen kitöltöttem egy mensa iq tesztet és 110 pontot értem el viszont a többiben megint mássab eredményeim voltak volt olyan is amiben 85 re sikerült

2022. nov. 6. 16:59
 4/7 A kérdező kommentje:

A második válaszodból nem ismerem az 'szientológia' kifejezést de utána nézek(bocsi hogy ilyen műveletlen vagyol)

Általában amelyeknek emailt kellet megadnom azoktól soha nem kaptam eredményt és csak fölösleges időpazaarlás lett amig kitöltöttem a teszteket.

Nyilván egyrészt ez is egy időpazarlás hogy eredményt várok arra hogy "életképes" vagyok-e csakhogy egyátalán nem hiszek így abban hogy valaha jó lesz

2022. nov. 6. 17:16
 5/7 Psycho ***** válasza:
100%
Jópár ingyenes netes IQ tesztet láttam már, de ezek közül gyakorlatilag az összes bullshit volt. A Mensa az, aminek talán még egész jó tesztje van.
2022. nov. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Velem egy időben rengeteg IQ tesztet csináltattak. Az eredmények a 'majdnem fogyatékos'-tól a 'majdnem zseni'-ig szórtak. Hangulattól és a teszt módszertanától függően. Ezek "laboratóriumi" és nem netes tesztek voltak. Ha ezek ekkorát szórnak, akkor a netesek még kevésbé megbízhatóak.
2022. nov. 7. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 NTBS ***** válasza:
Semmenyire.
2022. nov. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!