Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A sok vonatbalesetről jutott...

A sok vonatbalesetről jutott eszembe. Nem lehet, hogy az autóvezetők rosszul mérik fel a vonat sebességét, amikor a tilos jelzés ellenére a sínekre hajtanak?

Figyelt kérdés

2022. nov. 18. 21:48
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
97%
Ha látod, hogy jön a vonat, nem a sebességét kéne tippelgetni, meg hogy átjutsz-e, hanem MEGÁLLNI és MEGVÁRNI amíg elmegy. Itt a gond.
2022. nov. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
96%
Mármint nem biztosított útátjáróban. Mert ha meg van sorompó, fénysorompó, akkor értelemszerűen megvárod, hogy átengedjen.
2022. nov. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
94%
Mivel általában nem túl kanyargós a sínpálya, ezért legtöbbször csak az orrát látod szemből, abból pedig valóban elég nehéz megállapítani a sebességét. Pont ezért van minden egyes vasúti átjáró valamilyen módon védve, mert nehéz egy szemből érkező valaminek a sebességét megtippelni, könnyű tévedni.
2022. nov. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
79%

Őszintén szólva nem tudom sajnálni azokat, akik ilyen balesetet szenvednek. A piros jelzés meg a sorompó nem viccből van odatéve, és egy autó vs. vonat csatában nyilván nem az autó mellett szólnak az oddsok.


Bizonyos szempontból azért megértem. Nálunk sok esetben 20 perc alatt lehet átjutni a sorompón, mert hiába nem, vagy csak sokára jön a vonat, idő előtt lezárják, pedig ennél a sorompónál még soha nem volt autós baleset (olyan volt már, hogy gyalogost ütött el, azokat meg pláne nem tudom sajnálni), viszont a várakozás sokkal jobb, mintha átmenne a nyakadon a vonat.

2022. nov. 19. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
26%

Sok autós egyszerűen csak idegbeteg.


Viszont bőven akadnak olyan balesetek, melyeket a jelzőrendszer hibája okoz. Van olyan is, hogy ledöglik a jármű a síneken - vagy a maffia embere rátolja (kamionnal, terepjáróval, stb.) a szerencsétlen gépkocsivezetőt a sínekre - megfelelő időzítéssel.

2022. nov. 19. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
76%
Amíg 5 percet kell állni a sorompónál, addig nem mindenki bízik a jelzőrendszerben. Ha a vonat mindig jönne 20 másodpercen belül (ahogy minden értelmes helyen), akkor senkinek nem jutna eszébe, hogy átrongyoljon a piroson. Nálunk ehhez még kell egy párszáz év. A hollandoknál már 30 éve így ment.
2022. nov. 19. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a legtöbben nem látják, hogy jön a vonat, csak akkor veszik már észre, ha egyáltalán észreveszik, amikor már késő.

Laktam Mátyásföldön, ahol a gödöllői HÉV még brit fordított oldali közlekedéssel épült meg és többször előfordult, hogy majdnem elütött, majd a frászt kaptam, na hát ilyen élménye lehet akit elcsap a vonat és sokkot kap, amitől cselekvőképtelenné válik a döntő pillanatban.

Az biztos, hogy nem veszi figyelembe az előzetes három vasúti jelzést, mert nem érzékeli veszélyhelyzetnek és óvatlanul hajt rá a sínekre, de én úgy gondolom, hogy nem tenné, ha látná a közeledő vonatot.

Talán jobban meg kellene tisztítani a rálátást, az csökkenthetné az ilyen balesetek számát, de mindent belaknak egyre jobban, beépülnek a területek, benövi a vegetáció és ez kellő óvatosság hiányában végzetes lehet.

2022. nov. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Igazából arra gondoltam, hogy most ugye meghalt egy hatgyerekes anyuka Sásdnál. És hogy nem lehet-e, hogy a közeledő vonat sebességét nem tudta rendesen felmérni, sietett haza (őt egy egyhetes kisbaba várta otthon), nyilván eszméletlenül fáradt volt és azt hitte, hogy még simán átér? Tehát amolyan tudományos szempontból várnék választ, hogy létezik-e, hogy ilyenkor a szemünk becsap minket?
2022. nov. 19. 13:05
 9/21 anonim ***** válasza:
51%
Létezik
2022. nov. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudományos szempontból szeretnél választ kapni, akkor az a válasz, hogy természetes szelekció. Ha valakinek, akinek 6 gyereke van, annyi esze sincs, hogy KÉT GYEREKKEL EGYÜTT NEM HAJTOK RÁ ARRA A SZÁJBABASZOTT SÍNRE, HA PIROS VAN, akkor nincs ezen mit filozofálgatni. A gyerekeket sajnálom, a nőt nem.
2022. nov. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!