Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Milyen tulajdonságok jellemzőe...

Milyen tulajdonságok jellemzőek az alacsony inteligenciával született emberekre, egyátalán mennyire lehet az IQ-t az genetikára fogni?

Figyelt kérdés

Először is engem érdekelne hogy mekkora az jelenlegi valós vagy körülbeli IQ-m és ezen kívül még az érdekelne hogy ezt a képességet lehetséges még bővíteni vagy ez nagyrészt genetikára hanyatkozik?Ez a képessék nékülözhetetlen ahoz hogy kiteljesedhetsek racionális szempontból?

Ma elvégeztem két ilyen tesztet az első ami fizetős volt (csak pár forint-ba került) 112 pontot értem el, ugyanezt a tesztet már kb 4 hónapja is elvégeztem és akkor 120 pontot értem el, megjegyzem hogy nagyrészt már nem emlékeztem az helyes válaszokra így nem minősiteném csalásnak sőt kisseb eredmény-t is értem el.

Ugyanez van az ingyenessel, amit egy Quorán tanálható posztban páran ajánlottak, habár ettől függetlenül nem tudom mennyire hiteles az a teszt mivel itt anno 130 pontot szereztem, most pedig 131 jött ki és itt se emlékeztem több kérdésre.

Magamból kiindulva nem tartom egyiket se szavahihetőnek, úgy gondolom ez már túllépte a határt és én még sokszor átlagosnak se látom magam.

Ezért esetleg ha valaki tudna tanácsolni ingyenes vagy olcsó, de megbízható iq teszteket annak azt külön megköszönném!


2022. dec. 3. 17:32
 1/10 A kérdező kommentje:

Még azt kifelejtettem hogy eléggé streszes, nemvidám éltet élek\éltem, ez is hozzájárul az IQ-hoz, vagyis ez okozhat egyéb koncentrációs vagy figyelemzavart?

Most nemrég kismennyiségű alkoholt fogyasztottam el és meglehetősen zat vettem észre hogy sokkal tágabban tudok fogalmazni szavakban és sokkal koncentráltabb is vagyok ez normális ? :D

2022. dec. 3. 17:38
 2/10 anonim ***** válasza:
33%

Én is ilyen vagyok, már ha ezt így ki lehet jelenteni ez alapján. Nekem 125 az iq-m egy hivatalos tesztet írtam meg, ami leginkább mintázatfelismerésen alapult. Ha leírsz pár szerinted lényeges infót magadról, akkor be lehet saccolni.

Életcélok, érdeklődés, beszélt nyelvek, tanulási stílus, bioritmus, stb.

2022. dec. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

2-es, az a teszt amit kitöltöttem csak a kognitiv funkcióim-ból adott egy számot, valószinüleg ha az élethez lévő késségeim is beleszámolódnának akkor ennél jóval kevesebb pontot értem volna el.

Röviden leírnám azokra a példákra a választ amit írtál:

Elősör is 17 éves fiú vagyok.

Életcéljaim vannak, de ezek ilyen alapvető dolgok, mondhatni csak az árral sodródom.

Az érdeklődésem eléggé bevan szűkülve ha valami elkezd érdekelni azt rövid idő után megúnom, pl pár hete megtetszett egy idegen nyelv amit eliskezdtem tanulni, de egy hét után félbehagytam az egészet vagy ugyanez van az tornázással és étkezésse vagyis motivációm nagyon labilis mindenhez.

Az anyanelvemmel együtt 3 nyelven beszélek ezt úgy értve hogy nincs egyikben se tökéletes szókincsem.

Tanulni csak ritkán szoktam, de ettől függetlenül jó jegyeim vannak az iskolában.

Hozzátenném hogy lelkileg nem vagyok rendben, depressív hajlamom van ami teljesen elveszi a motivációt az önfejlesztéstől és hogy pontosan egy ilyen buta családban nőttem fel így nem is csodálkozom...

Röviden ennyi.

2022. dec. 3. 20:44
 4/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nem is igazán azzal kéne foglalkoznod, hogy mennyi az IQ-d. Azzal csak determinálnád magad, hogy igen, buta vagyok mint a családom vagy pedig különb vagyok náluk. Adj időt magadnak, mert a változás szépen lassan következik be. Én is gyakran csapongok a dolgok között, de régen még rosszabb voltam ilyen téren. A legfontosabb, hogy felismered a hibát, ez terelget majd mindig jó irányba.

Kívánom, hogy megtaláld majd a saját utad :)

2022. dec. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Psycho ***** válasza:

Az IQ az részben genetikailag determinált, de környezeti hatások modulálják, végül mennyi lesz az annyi.

Erre egy jó példa: rossz körülményű árvaházban (értsd: egy nevelőre 10-12 gyerek jutott, alacsony felszereltség, nem megfelelő koszt stb.) nevelkedett gyerekek IQ-ja jóval alacsonyabb volt, mint az átlag (a kutatás részleteire nem emlékszem, kb 10 éve olvastam). Nyilván nem butácskák kerültek oda, hanem fizikailag, érzelmileg és mentálisan is visszamaradtak sajnos.


Más részről az IQ teszt (mint ahogy kb egyik pszichológiai teszt sem) mér tökéletesen pontosan. Ez azért van, mert más is hozzájárul a végső pontszámhoz. Könnyen belátható, hogy ha hulla fáradtan töltesz ki egy IQ tesztet, gyengébb eredményt érsz el, mintha tökéletesen frissen töltenéd ki. Ez nem az IQ teszt hibája. Ilyenkor nem (csak) az IQ-dat mérted, hanem kvázi a fáradtságod teljesítménycsökkentő hatását (is).


És nem csak a fáradtság tudja ezt befolyásolni. A hangulat, vagy aktuális szorongás is, de akár olyan banális dolgok, mint a külső hőmérséklet szintúgy (gondolj bele, hogy teljesítenél 40 fok hőségben). Sőt, próbálj meg IQ tesztet írni egy építkezés mellett. Dübörgő gépek, légkalapács stb - nyilván elvonnák a figyelmed.


Hogy fejleszthető-e az IQ, erről megoszlanak az elméletek. Nehéz eldönteni. Ha újraírod a tesztet, és jobb lesz, akkor az IQ-d lett magasabb, vagy a tesztrutinod? Hogy választod ketté, melyik hatás az erősebb? Valószínűleg valamelyest fejleszthető egyébként, de mondjuk 80-ból sosem lesz 160.

2022. dec. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
5-ös, és ha nálam már gyerekkorom óta jelenvan az szorongás amit a toxikus szüleimnek köszönhetek akkor van esélyem egyedül önerőből helyrehozni ezt a konfliktust és boldog életet élni?
2022. dec. 4. 18:23
 7/10 Psycho ***** válasza:

Oh, sajnállattal hallom. :(

Ez egy teljesen másik kérdéskör. Esély van, bár egyedül, önerőből nagyon nehéz. Pszichológus tud segíteni ebben.

2022. dec. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

5-ös, az előzőt csak nagy hirtelenséggel ítam le mert majdnem lemerültem és valószinűleg utána elfelejtettemm volna az egyik részét amit megakartam tudni, igen tudom ez se vall nagy értelmi képességre hogy elfelejtettem volna amit akarok mondani, de ez van.

Visszatérve engem egyrészt azért érdekel ez a téma mert továbbszeretnék tanulni főiskolán, csak nem vagyok tisztában a saját képességeimmel, nemtudom hogy ez csupán az önbizalomhiány átal kiváltott imposztor szindróma oka vagy ténylegesen buta vagyok, így magam élethez való érettlen viseletből arra következtetek hogy egy idióta vagyok, az pedig gondolom mások szerint szép hogy ezt képes vagyok felismerni, csakhogy ez kevés egy boldog és kinek-hogy "sikeres" élethez

2022. dec. 4. 18:47
 9/10 A kérdező kommentje:

4-es, nagyrészt jó dolog hogy a leirtak alapján arra következtetsz hogy én magamtól ismertem fel a problémákat, sajnos ez nem teljesen igaz mivel nagyrészt az internetnek köszönhetem hogy valamennyire "kinyílt a szemem", így belegondolni számomra rémisztő hogy mi van ha ez a technológia nékül még mindig egy vak lennék, nyilván ezzel nem arra szeretnék utalni hogy már teljesen felnőtties a mentalitásom, erről szó sincs!

Csak aggódom hogy életképtelennek születtem és hogy nem vagyok képes önerőből talpra álni.

2022. dec. 4. 18:53
 10/10 Psycho ***** válasza:

Vannak egyetemek, ahol meggyőződésem, hogy felvételi követelmény, hogy s@gg hülye legyél... :D

Ha egy érettségit meg tudsz csinálni 4-es átlag körül, akkor az egyetemet is el tudod végezni. Úgy is mondhatnám, ha felvesznek az egyetemre, akkor a lehetőség benned van, hogy végigcsináld. Végtére is nem véletlen a felvi ponthatár!

Persze nagyban függ, milyen képzésről beszélünk. Másfelől meg úgyis menet közben derül ki. Mi a legrosszabb, ami történhet?

2022. dec. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!