Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Kereszténység nélkül létezhet...

Kereszténység nélkül létezhet "Nyugati civilizáció"?

Figyelt kérdés

2023. jan. 16. 17:00
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
54%
IGen
2023. jan. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
45%
Csak nélküle létezhet.
2023. jan. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
97%
Nyilván kereszténység nélkül teljesen másképp nézne ki. De valami lenne akkor is, vannak/voltak fejlett civilizációk a történelem folyamán keresztény befolyás nélkül is.
2023. jan. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
58%
A nyugati civilizáció pont ott kezdett el fejlődni, amikor a kereszténységet háttérbe szorították. Ha nem tették volna meg ugyanott tartanánk mint a muzulmánok.
2023. jan. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
34%

Kereszténység nélkül egyáltalán ki tudott volna alakulni a "Nyugati civilizáció"?

Akármilyen vallás, hitvilág, hiedelemvilág, stb. nélkül ki tudna alakulni egy önállóan működő és fenntartható civilizáció?

Elgondolkodtató...

2023. jan. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
87%

Mai formájában szerintem semmiképp se. Korábban az antik városállamok, illetve a Római Birodalom teljesen más utat járt a "barbár" északtól. Konkrétan szorosabb kötelék fűzte mindkettőt Észak-Afrikához és a Közel-Kelethez, mint Európa többi részéhez. Most melyik lenne a "nyugati civilizáció", ha a kereszténység sosem egyesíti a két területet?


Szerintem a nyugati civilizáció a mediterrán és közel-keleti antikvitás, a 'barbár, pogány' Európa, a kereszténység, illetve az erre irányuló felvilágosodás együttes gyereke. Egyiket se zárhatod ki a képletből.

2023. jan. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
58%

5


Az ókori görögök elég civilizáltak voltak, aztán jött a kereszténység meg vele a "sötét" középkor.

2023. jan. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
48%
Amúgy szerintem a kérdés a jövőre vonatkozik, bár lehet, tévedek. Kérdező, tisztázd, mire gondolsz!
2023. jan. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
76%

7#. "Az ókori görögök elég civilizáltak voltak, aztán jött a kereszténység meg vele a "sötét" középkor."

Én úgy tudtam, hogy az ókori görögöknek is volt hitviláguk néhány istennel. A kereszténység térnyerése előtt meg mintha lett volna valamilyen Római Birodalom is erre-/arrafelé szintén jó pár istennel, de őket meg talán a Perzsa Birodalom előzte meg az Ahura Mazdá kultusszal, ami szerintem szintén belefér még a vallásos kategóriába.

2023. jan. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
36%

9


Igen, és? Nem feltétlen a vallással van baj. Leginkább csak az ábrahámita vallásokkal, mert agresszívak és az egész életet irányítani akarják velük.

2023. jan. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!