Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A 21. században az igazán...

A 21. században az igazán nagy konfliktusok/háborúk már nem különböző nemzetállamok között fognak zajlani, hanem úgy civilizációs szintre (nyugati-keleti keresztény, muszlim, hindu, kínai, stb) emelkednek ilyen téren a dolgok?

Figyelt kérdés

2021. okt. 5. 21:06
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
16 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
26%
A nemzetállamok ideje lejár szerencsére.
2021. okt. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az igazán nagy konfliktusok soha nem nemzetállamok között zajlottak. Hanem érdekeket érvényesített az egyik, és útjában volt a másik. Ritkán egy.
2021. okt. 5. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
65%

A múltban rengeteg vallásháború volt. Nem is voltak a mai szinthez mért nemzetallamok. Birodalmak voltak kevert népességgel, nagyhatalmak gyarmatokkal királyságok stb. Akik egymással háborúztak. Még az első és a második világháborúban sem nemzetallamok harcoltak egymás ellen hanem nagyhatalmak, központi hatalmak, antant, tengelyhatalmak, Szovjetunió, harmadik birodalom stb.

A jövőben vízhiány es a globális felmelegedés miatt törhetnek ki elsősorban háborúk, nem lehet kizárni a vallásháborúkat sem habár szerintem lesz a jövőben nagyon bajunk is mint holmi vallás.

Afrika India népessége rohamosan növekszik lassan nem lesz már hová szaporodniuk, emellett a szélsőséges időjárásnak is jobban kivannak téve.

Ez sok feszültséget szülhet. A szegény es gazdag országok közötti különbség csak nőlni fog.

2021. okt. 5. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Wadmalac ***** válasza:
54%

S háborúk végrehajtói továbbra is nemzetállamok illetve ezek szövetségei. De a háborút vezérlő érdekek már régen államok feletti gazdasági érdekeltségek. Eleinte támadó oldalon, most már lassan mindkét végen.

Mindezzel együtt a háborúk a fizikális háborúk felől a gazdasági harcok irányába tolódnak, ami nekünk, kisembereknek látszólag jobbak, hiszen nem robbantják le a házat a fejünk fölül, de gazdaságilag ugyanúgy minket "zsebelnek ki".

2021. okt. 6. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Vedd példának az első világháborút az országok gyarmatokat akartak a németek egyesíteni akarták teljesen a hazájukat az osztráko ezzel együtt mi érthető okokból a németkhez csatlakoztak ez a nyugatnak nem tetszett így nem egymással harcoltak hanem ellenünk szóval gyakorlatilag a terület szerzés volt először a cél aztán az ártatlan nyugatnak nem tetszett egy egységes Németország és máris megfordult a háború
2021. okt. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!