Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az áltudományok doktori címét...

Az áltudományok doktori címét még videlhetik azok, akik megvették a "Parabolic Honorary Teacher Doctor" címet, vagyis az aposztrof doktort?

Figyelt kérdés

Innen volt megvehető:

[link]

Itt egy kis kritika:

[link]


'Dr. Husvéth György

Szerzői jogosult/Jogtulajdonos

Az alternatív tudományok 'tanár-doktora.


Jogosult viselni - az egyébként szerintem megtévesztő - 'Dr.-t?


2023. febr. 3. 00:10
 1/3 A nagy Levin ***** válasza:
100%

Én meg jó pénzért 'Nobel-díjat fogok osztogatni.

A doktorrá válásnak megvan a maga folyamata. Ez nem nemesi, vagy lovagi cím, amit (anno) akár meg is lehetett vásárolni. A szóban forgó 'úriember egy joghézagot asznál ki, ami még jövedelmez is neki. Ő tulajdonképpen nem ver át senkit, a 'tanítványai (de inkább vásárlói) azt kapják, amiért fizetnek, paragrafusba nem ütközik, de a 'Dr. cím akár visszaélés eszköze is lehet.

2023. febr. 3. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A nagy Levin ***** válasza:
100%

# asznál= használ

Az eredeti kérdésre válaszolva nem tudom, hogy folyik-e még ilyen "képzés", és mi a jog jelenlegi álláspontja, de mindenesetre a Magyar Természetgyógyászok Szövetsége elhatárolódik az ilyen 'Dr. cím viselőitől.


Valamint ez a legfrissebb (4 évvel ezelőtti) dolog, amit találtam erről:


[link]

2023. febr. 3. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szanalmas az, aki csak vesz egy ilyen "jelolest" hogy azt a latszatot keltse mintha Dr lenne... Mert nyilvan mas ertelme nincs az egesznek.


Ez kb ugyanaz a kategoria mint aki hamisitvany cucokkal akar villogni, aki olyat akar megmutatni magarol masoknak, ami valojaban sosem volt. Magunknak es masoknak hazugsag...


En egyebkent azt gondolom, hogy hivatalos helyeken csak a hivatalos nev viselheto, a hivatalosan szerzett cimekkel.


Nyilvan haverok es himi humi helyeken barmit a neved ele koze/irhatsz.


Szerintem aki ezt a (c)'Dr. szanalmas megjelolest kitalalta, annal csak az szanalmasabb aki fizet is erte. Ilyen alapon Hasznald a .Dr. megjelolest ingyen van. Es meg a (c) sem kell ele irnod. Es kb annyit is er. Niylvan hivataols irarokon ne, mert azert az gond lehet.


Aki arulja ott a "jogosukt viselni" szofordulat abban merul ki, hogy Te megveszed tole es jogosult vagy hasznalni. De nem mert ez egy allami tudomanyos fokozat... Hanem ha lehet hihetni a "forgalmazonak" akkor levedette... es O ad neked jogot a hasznalatra. Semmi tobb.


Szoval aki ezt elolvassa, mostantol hasznalhatja a "pontis doctor" jelolest azaz a .Dr. elotagot :)

En ingyen adom...

2023. febr. 3. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!