Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért ment el ebbe az irányba...

Miért ment el ebbe az irányba a technológiai fejlődés?

Figyelt kérdés
A különböző tárgyaink kifejlesztésénél miért nem úgy vetült fel a kérdés,hogy hogyan csinálhatnák jobb x vagy y terméket,ami mellesleg lebomló is?Vagy újrahasznosítható is?Egyik termék legyártásánál sem gondolnak arra,hogy mi lesz a termékkel használat után.Például vegyük a fogkefe esetét.Ezek kezdetben fából voltak,aztán áttértek a műanyagra.De a műanyag helyett miért nem fejlesztették addig a fa fogkefét,amíg az tökéletes nem lett?Vagy manapság miért nem így gondolkodunk?a technológiánk meg volna hozzá

2023. febr. 12. 10:27
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
a műanyag elégetése nem megoldás,mert rengeteg mérgező gáz szabadul fel.Ezt bárki megtapasztalhatja,hogy a műanyag füstje milyen fekete,büdös és egészségtelen.A szerves anyagokból készült tárgyakat(bambuszfogkefe,vagy fa síléc)pont úgy el lehet égetni a szemétégetőben,azzal a különbséggel,hogy a füstje nem okoz tüdőrákot,és nem öl meg.Az pedig pizonyított tény,hogy az emberek szaporulati képessége folyamatosan csökken a sok műanyag miatt,amelyekkel érintkezésbe kerülünk.Értem hogy szertnéd azt hinni,hogy a modern életvitelünkkel semmi baj nincs,de sajnos ez így nem fenntartható.
2023. febr. 12. 17:38
 12/21 A kérdező kommentje:
Ja és egy tonna elégetett műanyagból két tonna széndioxid lesz.Az égetéssel csak tovább gerjesztjük a felmelegedést és a levegő romlását
2023. febr. 12. 17:41
 13/21 anonim ***** válasza:
85%

Kérdező - nem az utca közepén rakott halomban kell eltüzelni a műanyagot, hanem hulladékégetőben - ahol sokkal kevesebb mérgező anyag keletkezik, mint egy ostoba ember által kezelt fatüzelésű kályhában az egész égetési ciklus alatt.


Én soha nem dobok ki semmi eltüzelhetőt. Ősszel egy hónapig égetem a nyáron felgyűlt csomagolóanyagokat egy vaskályhában, és sosincs büdös füst - ellenben a szomszéd fahulladékos barmolásaival. Papír beadagolásával még a poliaromás műanyagok (ABS, SAN, polisztirolhab, stb.) is viszonylag korommentesen elégnek. A legelterjedtebb poliolefinek pedig a legtisztábban égő műanyagok közé tartoznak.


A rosszul égő fánál mérgezőbb füstöt meg gyakorlatilag semmi sem produkál. A fakátrány vegyületeinek tanulmányozására egy egész szakterület alakult ki a toxikológiában.

2023. febr. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező - és egy tonna fahulladékból hány tonna széndioxid lesz szerinted - ha elbontják a gombák, vagy elégeted? (A számításodat korrigáld a fakitermelés hulladékanyagára, szükséges naftára és a környezetkárosítás öko-lábnyomára is.)


És miért baj az, ha szélnek eresztjük a növények kedvenc anyagát az esőerdők felé?


Szegény zöld növények igényeire nem is gondolsz? Belegondoltál mi történne a Föld élővilágával növények nélkül?

2023. febr. 12. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

[link]

Erről a cikkről mit gondoltok?

Amúgy 1kg elégetett fából 1,9kg széndioxid lesz.Viszont az is különbség,hogy az az elégetett fa a légkörből vette fel a szenet,és oda adja vissza.Tehát fölösleget nem termel.Viszont a műanyagot a föld alól kibányászott kőolajból állítjuk elő.Tehát amikor az elég,plusz co2-t adagol a levegőbe.

2023. febr. 12. 18:14
 16/21 anonim ***** válasza:
65%

Ez már fárasztó - teljesen megtörtem. Kérdező taníts!


Tehát miből fogunk ezentúl sörtét gyártani abba a kőrisfanyeles fogkefébe? A lófarok-szőr élettartama hogyan viszonyul a poliamid szálakéhoz?


A textilipart hagyjuk csődbe menni, és a poliészter-bársony helyett újra a borzalmasan szúrós gyapjúpulóverekhez térünk vissza? Az acélszálbetétes disznóbőr biztonsági öv bizonyára menő újítás lesz az autóiparban - bár ami a légzsákok anyagát illeti...

2023. febr. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
A 100%ban lebomló fogkefe élettartama 2 hónap.Egy műanyagé is ennyi.Így viszonyul a lófarokszőr a poliamid szálakhoz.A textiliparnak ott van a pamut,meg a vászon.és igen,a gyapjú szúr,de a föld nem értünk van,és nem csinálhatunk meg bármit a kényelmünkért.Az emberek ezt nem akarják megérteni,hogy nem lehet minden kényelmes.
2023. febr. 12. 18:34
 18/21 anonim ***** válasza:
80%

Én 3 éve használom a LIDL-ben vásárolt legolcsóbb műanyag fogkefét. Az EPDM díszfelöntés már kissé elcsúnyult a nyelén - de hát annak az a funkciója - akárcsak a modern kapitalista írószareken.


A halványzöld polipropilén fogmosó-poharamat pedig közel 30 éve vettem. Még nem látszanak rajta az elhasználtság jelei, csak évente kimosom belőle a vízköves lepedéket egy kis sósavval.


A hálószobában tartok üvegpoharat, de az 4-5 évente eltörik mosogatás közben. Jelenleg az utolsó darabot használom a hat darabos kartonból.

2023. febr. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
73%

Kérdező, ha egy problémának csak néhány, és nem az összes tulajdonságát vizsgáljuk, bárhonnan bárhová juthatunk. Példa az általad felvetettekből: bizonyos műanyagok elégetésekor sok káros anyag keletkezik. Bizony! ezért kell sokféle szűrőt alkalmazni, ahogyan ezt teszik is felelős cégek, és nem teszik felelőtlenek.


Az eredeti kérdésre. Azért, mert ez a természettörvény. Az embernek igénye támad valamire. Készít ilyen eszközt. Jellemzően sokféle módon. Egyik szebb, másik jobb, harmadik drágább, negyedik egyszerűbb, és még vagy száz eset sorolható. Az ember meg sokféle. nem gép, amelyet egyformára csináltak, hanem akarattal, igényekkel rendelkező sokféle egyed. Egyik szépet akar másik olcsót, harmadik minőséget. Minden fajtára más technológia kell, és minden technológiának lesz előnye és hátránya. Azt fogják választani, amire nagyobb az igény, és egyidejűleg ott és akkor megcsinálható.

Az ár és a felhasználhatóság, a ráfordított idő és szaktudás, valamint a bonyolultság egyenes arányban állnak. Ha sokan megelégednek olcsóbb de gyengébb minőséggel, mert ennyi telik, akkor ez lesz gyártva, akkor is, ha káros. És azért telik sokaknak csak ennyire, mert ilyen a társadalmi berendezkedés. Az meg azért ilyen, mert ilyenre alakult sok összetevő folytán. És azért alakult ilyenre, mert az adott pillanatban az ember ennyit tudott, ezt gondolta, és ebből fejlődött a következő állapot.


Vagy mit gondolsz, mitől ennyire eltérő az USA, Kína, Szenegál, Franciaország vagy éppen Magyarország szemlélete, társadalma, pénze, igénye stb. Ez mind a történelem során az egymásra való hatások következménye. Akinek nem tetszik, változtassa meg. Itt nálunk I. István király is próbálkozott vele, meg a Zrínyiek is próbálkoztak, aztán Deák Ferenc is, meg Horthy is próbálkozott , utána Kádár. most Orbán próbálkozik. A nép meg asszisztál hol így, hol úgy. Ki lesz, aki ezt a nagy egészet vezérli, ki lesz, aki kitalálja mi a jó, ki lesz, aki beavatkozik, ha a nép egyes részei mind mást akarnak, és főleg hogyan fog sikerülni neki? Ezt mind mi tesszük, ha rossz, ami kijött, hát ennyi tellett tőlünk.

2023. febr. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Hintalow ***** válasza:
100%
Rengeteg olyan eszközünk ès tárgyunk van a modern társadalomban, amit egyszerűen nem lehet megvalósítani termèszetes anyagokkal, olyan erőhatásoknak kell ellenállniuk.
2023. febr. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!