Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha egy 21m2 lakás 310cm...

Ha egy 21m2 lakás 310cm belmagasságú napi 10kw/H áram használattal érhető el a 22 fokos hőmérséklet bíztosítása akkor egy 210cm belmagasságú 40nm2 épületet ugyan úgy 22 fokos hőmérséklet felfűtésére hány kw/H fogy el naponta?

Figyelt kérdés
(szigetes gondolom ugyan olyan mert erre nem tér ki a feladat leírása)
2023. febr. 12. 12:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
40%

21m2*3,1m=65,1m3

40m2*2,1m=84m3

84m3/65,1m3*10kWh=12,90kWh

2023. febr. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
50%

A kérdés releváns adatok hiányában megválaszolhatatlan!


A lakás területe és belmagassága csak nagyon közvetett viszonyban van a hőmegtartó képességével.

2023. febr. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
A feladat erősen leegyszerűsített és sok minden el van hanyagolva de a példa adatai alapján a hőveszteséggel kell számolni(a felfűtéssel nem). Az energiaveszteség pedig a felszínnel arányos és nem a térfogattal mint az első válaszoló írta.
2023. febr. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%

Ha ennyi van megadva, akkor egyszerüen a térfogatkülönbségre kíváncsiak szerintem.

Ha szörözni akarunk, akkor egy komplett állapotfelmérési eredményt is mellé tettek volna, mert a falazat anyaga sem mindegy, annak alaphömérséklete, meg az sem, hogy ég-e a lámpa a szobában...

Az #1-es megadta a kielégítö választ.

2023. febr. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

"honnantudhatnám" - az #1-es nem "kielégítő", hanem teljesen megtévesztő és minden szakmai alapot nélkülöző választ adott a feltett kérdésre!


Már az is sokkal jobb lett volna, ha a plafon és az oldalfalak területének az arányát számolja ki. A talajon keresztül nincs hőveszteség egy földszintes házban, és a belterek térfogatának alapból semmi köze az épület hőveszteségeihez.

2023. febr. 13. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
28%
#5 de a feladat kitalálója mégiscsak a térfogatra gondolhatott, mert a felületet ennyi adatból nem lehet meghatározni. (Függ az alaprajztól is.)
2023. febr. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

#5 Az ilyen feladatok kitalálóját oda kéne rendezni egy segédmunkás pozícióba, hogy ne érjen rá ilyen böszmeségekkel terhelni az embertársait!


Bizony akadnak néha ilyen hülye tanarak, és a legszomorúbb a dologban, hogy az ilyenek még elbírálási joggal is rendelkeznek a diákok képességeit illetően.

2023. febr. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Az tény, hogy hülye kérdés.

Mert messze Van a valóságtól. Mivel a fűtés nagyon sok minden függvénye. Már meg kaptam az intőt, mert meg mondtam a tanárnak,hogy ez egy sötét feladat. Mire azt mondta én vagyok az, hogy ezt nem tudom megoldani, hiszen ez állt iskola alsó tagozat.

És erre kicsit elmondtam, hogy a kitalált feladata sőtét, mert ennek semmi köze a valósághoz. Az adott feladatra kellett volna megoldást adni és nem okoskodni szerinte.

Én játszottam túl az agyam. Y Há

2023. febr. 14. 06:47
 9/15 anonim ***** válasza:
0%

#7

Az iskolában vannak bizonyos szintek, egy éppen felsö tagozatba került gyereknek nem kell épület energetikai szakemberhez szabott feladatot adni. Egyszerüsített feladatról van szó, ez egyértelmü.

2023. febr. 14. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Kérdező - kötelességed feljelenteni a főnökénél a tanarat ezért az értelmetlen feladatért!


Súlyos munkaköri visszaélést követett el azzal, hogy értelmetlen feladattal alázza meg a diákokat, és a féltudású és/vagy a fos megalkuvó jellemű példányokat jutalmazza. Ha az intőért nem kér elnézést és nem látja be, hogy ez a feladat didaktikailag abszurd és kontraproduktív, akkor azonnal ki kell rúgni az iskolából a kérdéses oktatót!

2023. febr. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!