Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha valaki a Körmendi kistérség...

Ha valaki a Körmendi kistérségben lakik azt fenyegeti valamennyire a vörösiszap mellékhatásai?

Figyelt kérdés
Csak mert Körmend és kistérsége nincs annyira közel Devecserhez, sőt még Veszprém megyétől is 1 vagy 2 kistérség választja el.
2010. okt. 9. 21:10
 1/10 anonim válasza:
Én úgy tudom, ha megszárad az iszap, akkor a szél tovább szállíthatja a száraz port, ami káros lehet a légutakra. Nem tudom pontosan, milyen betegséget okozhat, de sajnos ez elkerülhetetlen.:(
2010. okt. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

De kb senki sem tudja milyen betegségeket terjeszthet?:S Remélem semmi komolyat :S FŐleg nem annak aki nem a szomszéd faluban hanem messze lakik mint pl, én.


Amúgy a szél ritkán fúj nyugat felé nem?

2010. okt. 9. 21:50
 3/10 anonim ***** válasza:
Én kb. 30 kilométerre lakom Tőled délkeletre. Errefelé az uralkodó széljárás északi, észak-nyugati és a nyugati. Szóval elvileg nem sok esélye van annak, hogy a szél idefújja, bár ki sem zárható. Amúgy a távolság sajnos nem túl nagy, szóval lehetnek még belőle gondok errefelé is, de előre kár pánikolni.
2010. okt. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
AKkor én egy kicsit távolabb lakok mert tőlünk Szombathely is kb 25 km-re van így a veszprém megyei határ kb 40-45 km. A távolság szerintem nem nagyon fontos, mivel sokan azt is mondjárt hogy akkor nem kell pánikolni vagy félni ha nem a szomszédos faluban laksz de ki tudja.:)
2010. okt. 9. 22:12
 5/10 A kérdező kommentje:
Jah és utolsó, hol leksz?:D Ha lehet egy tippem akkor :Zalaszentgrót :D
2010. okt. 9. 22:14
 6/10 anonim ***** válasza:
nem értem mit aggódtok ennyire. Amikor ipari mennyiségben folyt a bauxit kitermelés, és rengeteg por keletkezett, akkor nem féltetek? EZ semmiség ahhoz az időkhöz képest
2010. okt. 9. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az téved aki azt hiszi hogy a vörösiszap úgy szétporlik mint a homok és viszi a szél. Ugyanis az alkotórészeknek elég nagy az adhéziója hiszen több alkotórészből festéket lehet csinálni pont a nagy tapadása miatt. Mindenki láthatja mennyire tapad. És a fajsúlya is elég nagy.
2010. okt. 9. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

2. vagyok. Majdnem... :) Zalaegerszeg

Én nem aggódok a por miatt, a város határában működő olajfinomító ártalmasabb lehet számomra. Néha elég érdekes (és gondolom rendkívül "egészséges") szagok érezhetőek az üzemtől délre fekvő városrészekben (különösen, hogy a kátrány az itt leginkább előállított termék). Szerencsére én itt is az uralkodó széljárással ellentétes irányban élek ( a város jelentős része a finomítótól északra van).

2010. okt. 10. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"kátrány az itt leginkább előállított"


Kátrány? Nem benzint petroleumot és gázolajat állít elő?

Nem pakura marad vissza?

2010. okt. 10. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
01:40! 00:33 vagyok. Nem tudom, hogy miért kátrányt írtam fő terméknek. Igazából leginkább bitument állítanak itt elő. A gázolaj előállítása itt már régen megszűnt (kiapadtak a környékbeli olajkutak, vagy nem gazdaságos a kitermelésük).
2010. okt. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!