Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mit tesznek az uditokbe...

Mit tesznek az uditokbe (cukormentes) hogy jobban kivanom meg a viznel is?

Figyelt kérdés
Probaltam sima szensavas vizet is, de az nem jott be.
2023. máj. 9. 09:39
1 2
 1/12 Daniel Prime ***** válasza:
87%
Az édes ízt kívánod.
2023. máj. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Édesítőszert és aromákat.


Én is így voltam egy időben a vízzel, de aztán egy darabid szándékosan csak vizet ittam. Azóta ha szomjas vagyok inkább vizet iszok.


Nekem az is segít a vízzel, ha nem belenyitom a csapot a pohárba, hanem kicsit folyatom, és úgy teszem alá a poharat. Így nem lesz klórszagú.

2023. máj. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 TappancsMancs ***** válasza:
100%

A víz - akárhogy is - de az kell és mindenképpen igyál vizet minden nap.


(A klór a vízben van elkeveredve és ha áll egy ideig, akkor kipárolog belőle. Folyatástól nem tűnik el, mert az összes vízben van klór és nem csak a csap végén - vagy mi.)

2023. máj. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

11:30

Az erre az anekdotám, hogy amikor aktív klórtartalmat titráltunk a laborba, akkor magasabb érték jött ki a csapban "pangó" vízre, mint az alaposan kifolyatott mintavételre.


Én úgy gondolom, hogy ha van valami buborék a rendszerben, azt jó eséllyel bele böffenti nyitáskor a csap a poharadba, ha rögtön emeled is a szád felé nagy eséllyel még éreznj fogod a szagát, ami rontja az ízélményt.


De lehet ez csak valami babona nálam, nem vizsgálgattam olyan behatóan.

2023. máj. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
16%
Ha mindenképpen üdítőt akarsz inni, cukrosat igyál, ne édesítőset! Kevésbé mérgező.
2023. máj. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
94%

13:29

Kivéve, ha cukorbeteg vagy, vagy Inzulin rezisztens, vagy elhízott, vagy kalóriaszegény diétán vagy, vagyha bármelyik betegség előfordul a családban.


Szóval mint átlag magyar inkább jobban jársz a szorbitollal és társaival.

2023. máj. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
53%
#6 Akire a fentiek valamelyike igaz, az inkább igyon vizet. Az édesítőszerek mindenki számára mérgezőek, a cukor csak a cukorbetegek számára. (Meg persze ha túlzásba visszük, de úgy meg a világon minden mérgező.)
2023. máj. 9. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"Ha mindenképpen üdítőt akarsz inni..."

Ez volt az alapfeltevés.

2023. máj. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Kérdező - ehhez a témához illik megemlíteni Hans-Ulrich Grimm könyvét, melynek címe "A leves hazudik". Ki ne hagyd!

:-)

2023. máj. 10. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szupernormális inger. Nagyon erős inger, így az enyhébbek nem érik el az ember ingerküszöbét.



Én - ilyen szempontból se- vagyok erre a világra való, csak a víz vagy a tea oltja a szomjamat és ha túl sok az íz, akár barátokkal városnézés során étterem, ott sör, 1-2 óra múlva cukrászda, akkor nagyon szenvedek és nagyon kívánom a vizet.


Van otthon néha Hohes-C, amit hígítok magamnak vízzel.

2023. máj. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!