Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogy működik a látás, tájékozó...

Hogy működik a látás, tájékozódás?...

Figyelt kérdés

Elgondolkoztam azon, hogy vajon lehetne-e sötétben ugyanúgy pingpongozni, mint világosban, ha fluoreszkálnának / foszforeszkálnának mind a pingpong labdák, mind az asztal (a vonalak és a háló) és az ütők is.

Most a kivitelezés kérdése ne legyen téma.

Arra gondoltam, hogy azoknak a tárgyaknak is szerepük van a tájékozódásban, amikre nem figyelünk oda, de a közelünkben vannak.

Hogyan lehet bizonyítani, hogy így van-e? Volt e már ilyen kísérlet? Mit tudtok erre mondani?

Ami még utólagosan eszembe jutott az az hogy sötétben az egyensúly kérdés problémás, de most ettől tekintsünk el, mert lehet, hogy néhány különböző helyeken világító tárgyakkal ez jelentősen javítható.



2023. jún. 21. 11:39
 1/2 sadam87 ***** válasza:
100%

Úgy tűnik lehet.

[link]

2023. jún. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

ELKÉPESZTŐ!!! Kellemesen megleptél! Sok különleges videót láttam már, de mégsem gondoltam arra, hogy rákeressek youtube-on.

Szerintem száz órányi pingpong videót is néztem életemben összesen, még gyorsabb meneteket is, viszont a kék labda kevésbé követhető a számomra, mint világosban a fehér labda. Ennek talán az lenne az oka, hogy a fehér színhez jobban hozzá van szokva a szemünk?

Köszönöm szépen!


(Az az érzésem van, hogy a még pontosabb ütésekhez a padlót is észlelni kell, de igen jó teljesítmény! így is.)

2023. jún. 21. 13:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!