Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha valaki okos akar lenni,...

Ha valaki okos akar lenni, annak milyen könyvet kell elolvasni?

Figyelt kérdés
Ami érdekel: filozófia, informatika, matematika, fizika, irodalom, pszichológia, gazdaság, jog. Melyek az alapművek egy művelt/értelmes ember számára?

2015. szept. 20. 12:21
 1/9 anonim ***** válasza:
69%
A könyvek elolvasásától legfeljebb olvasott lesz az ember.
2015. szept. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
64%
Nem egy könyvet, hanem sokat. Nem azt, ami kötelező olvasmány, hanem bármit, ami tetszik, és tanulságosnak vélsz. Ha egy író egy olvasott könyve tetszik ,akkor addig olvasd az író összes többi könyvét, amíg bele nem fáradsz!
2015. szept. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%
Az okosság relatív. Műveltebb lehetsz, de értelmesebb nem. Ezzel nem azt mondom, hogy most nem vagy az, de olvasástól nem leszel jobban az :) de a műveltség is egy fontos erény, úgyhogy olvass mindenképp, emellett a szókincsedet és a beszédkészségedet is fejleszti.
2015. szept. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a tanácsokat!

Egyébként szeretek olvasni, szoktam is, csak általában körülbelül 2-3 nap míg kiVÁLASZTOM, hogy mit olvassak. Sosem tudok dönteni, ez itt a baj.


Tudnátok ajánlani olyanokat, melyek véleményetek szerint elengedhetetlenek (azaz mindenképp el kell olvasni egyszer az életben)?

Tudom, ez is relatív, kinek mi tetszik, de én örülnék, ha leírnátok.

2015. szept. 20. 13:11
 5/9 anonim ***** válasza:
Azzal sincs baj, ha csak regényeket olvasol :)
2015. szept. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
61%
"Az okosság relatív. Műveltebb lehetsz, de értelmesebb nem." - ez így nem igaz. Az értelem, mint minden emberi képesség, a használattól fejlődik, ha pedig nem használják, sorvad.
2015. szept. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#6 egy szóval nem mondtam, hogy nem fejleszthető, én azt mondtam, hogy az olvasással nem fogja fejleszteni.


Attól még hogy olvasgatsz nem lesz logikusabb a gondolkodásod. Tájékozottabb leszel, az tény, de nem leszel "okosabb".

2015. szept. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Tudnátok írni konkrét könyveket?
2015. szept. 21. 15:05
 9/9 anonim ***** válasza:

Én a következőket terveztem be művelődés gyanánt egyszer elolvasni:

Stephen Hawking: Az idő rövid története

Charles Darwin: A fajok eredete

Edward Gibbon: A római birodalom hanyatlásának és bukásának története

Biblia

2015. szept. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!