Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Emiatt minek kellett kiadni...

Emiatt minek kellett kiadni vörös riasztást a fél országra?

Figyelt kérdés

Olvasom tegnap hogy mára vörös riasztás van a fél országra (köztük Borsodra is, ahol lakom), meg hogy ez lesz az év eddigi legnagyobb hidegfrontja, hatalmas viharok jönnek, jéggel, özönvízzel, 100 km-es széllel...

Aha, persze. Eső semmi, szél semmi, süt a nap, 30 fok van még 7 órakor is, dögleni meg, ez lenne az a nagy hidegfront? Ezért miért kellett riasztást kiadni? Ugyanolyan forró tré idő van mint eddig minden nap kb.

Nem értem, mi értelme ilyen kamu időjárási előrejelzéseket kiadni? Ez kinek és miért jó? Valaki ezen jól szórakozik hogy a sok szenvedő ember elkezd reménykedni hogy végre jó idő lesz, aztán koppannak?



2023. júl. 25. 18:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%
Bármilyen meglepő, az ország nagy része borsodon kívül helyezkedik el.
2023. júl. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Csak hogy Borsodra specifikusan vörös riasztás volt kiadva mára, míg pl. a legtöbb dunántúli megyére csak sárga. (Mondjuk még az is felesleges volt.)

Amúgy a mai csapadék- és felhőtérkép alapján nem csak Borsodban nem volt lószar se, a fél ország 0-1 mm között kapott a beharangozott 50+ mm-hez képest: [link]

2023. júl. 25. 19:04
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ezt csúnyán benézték az időjósok!.. Hozzánk is vörös volt kiadva, volt is egy kis zápor 3mm esővel..


De ahogy néztem, az egész országban max ilyen gyengébb zivatarok voltak, semmi egyéb..

2023. júl. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként az utóbbi időbe nagyon össze vissza jósolnak... örülök, hogy nem csak nekem tűnt fel. Rendre az van, hogy "eső 100%-raaa" 16:00 -tól.. megnézed egy óra múlva akkor már 17:00, majd utána már 18:00, majd 19:00 és így így tovább és végig 100%-ra végül pedig semmi se.. :D


Napok/hetek óta jelezgetik előre a piros, narancs riasztásokat meg a nagy szeleket esőket de a mai nap kivételével elenyésző volt bármi is.. Én nem Borsodban élek pedig.

2023. júl. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
100%
Ja, nálunk is vörös volt, dörgött egy kicsit, hol esett hol nem, de az is csak ilyen szemerkélés volt nem komoly eső, szél meg egyáltalán nincs.
2023. júl. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Na igen azt is bírom mikor kiírják 80-90-100% eséllyel az esőt teszem azt 5 órakor este 10-re, majd 7 órakor meg vagy eltűnik, vagy eltolják ugyanolyan távolsággal, és persze végül semmi. Én is örülök hogy nem csak nekem tűnt ez fel. Tudnám ennek mi értelme.
2023. júl. 25. 19:24
 7/14 anonim válasza:
100%
Igazából nekem az volt a kedvencem, hogy a helyi rádióban bemondták, hogy borult meg esik, aztán kinéztem az ablakon egy szál felhő nem volt és sütött a nap! Mondom biztos nincs ablak náluk...
2023. júl. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
100%

Gyakorolnak augusztus 20-ra, nehogy megint ők legyenek a hibásak mindenért.

Több külföldi oldal számításait próbálják egyensúlyba hozni.

Persze nem sikerülhet, max 2-3 órát előre jelezni.

2023. júl. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg a szlovén ítéletidő miatt volt a vörös riasztás. Sokkal elővigyázatosabbak az emberek, ha számítanak valamire, mintha nem. Elég egy rosszkor, rossz helyre kidőlt fa és egy áldozat... máglyára küldenének mindenkit, hogy ménemmonták??!! Jobb volt ez így.
2023. júl. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
93%

Azért szomorú, hogy pont ebben a kategóriában olvasni ilyen válaszokat... Most a többség itt tényleg azt hiszi, hogy ül pár nagyobb időjós, nézegetik az adatokat és hasraütésszerűen hoznak egy döntést ami vagy jó vagy nem?


Az időjárást borzalmasan nehéz meghatározni, csak esélyeket lehet mondani és kegyetlen matek van mögötte. Épp ezért vannak modellek, amiket a világ nem éppen buta tudósai alkottak meg és ezek közül használunk mi is, tehát a "buta" időjósainknak kb semmi közük ahhoz, hogy mikor mire mennyi esély van. Nyílván azért nem ennyire egyszerű a sztori és sok dolgot csinálnak ők, de arra szeretnék rámutatni, hogy nincs annyira sok közük a jóslatokhoz, mint ahogy azt itt a legtöbben gondolják...


Akkor hab a tortán, hogy globális felmelegedés van, amit vagy elhisz valaki hogy mi okozunk vagy nem, de az tény, hogy itt van és nagyon sok szélsőséges időt eredményez amiket nagyon nehéz megjósolni előre.



De amúgy mi a f*sz, szerintetek tényleg az lett volna a jó, ha nem adnak ki figyelmeztetést? Látták van rá nagyobb esély és cselekedtek, ez akkora nagy baj????????

Eskü nem értem ezt a kategóriát... Néha ilyen primitív beszélgetéseket látni, néha pedig valami komplex témáról mély társalgásokat olvasni...

2023. júl. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!