Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » 10.es vagyok érdemes most...

10.es vagyok érdemes most ebben az évben kimennem cserediáknak?

Figyelt kérdés

Kaptam egy lehetőséget, hogy cserediák legyek egy évre. De az felmerült bennem a kérdés, hogy nem lehet jövőre kellene mennem, mert félek beszélni angolul, és akkor én ráfekudnék jobban az angol beszédre mert alapból megy minden angolból csak nagyon félek beszélni... de eszembe jutott, hogy 11-ben már faktok is vannak ugye... lehet hogy most kellene mennem hogy a faktokon itthon legyek mert így jobban fel keszülnék az emelt éretsegikre.... ? Vagy menjek 11.be amikor már beszélni is merek és akkor tanuljak ott? .. (Tényleg csak annyi baj van az angolommal, hogy nem gyakoroltam a beszédet, és nem tudokszépen beszélni ezmellettfelek megszolalni,mert van hogy néha "leblokkol az agyam".... )

Nem tudom, hogy hogyan lenne "praktikusabb".

Nem kérek uralkodó választókat.

Köszönöm.



2023. szept. 16. 11:24
 1/2 anonim ***** válasza:
81%

Saját tapasztalat:

Menj most. Nagyon gyorsan megtanulod a nyelvet. Amit egy év alatt az iskolában/oktatóval tanulsz, azt nyelvterületen legfeljebb egy hónap alatt megtanulod.


Az indokaim:

Évekig tanultam oroszul. Igen nulla eredménnyel. Egyszer volt lehetőségem egy Szovjetúnió beli szakmai gyakorlatra. Egy hónap múlva beszéltem oroszul (rosszul, de használhatóan).

Egyszer hívtak Nyugat Németországba tanulni. Gondoltam majd jövőre. Akkor már nem hívtak...


Az országnevekből látszik, hogy a történet nem mai...

2023. szept. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 readymix válasza:
69%
Kérdező - Menekülj, amíg lehet. A nyelv ragadni fog rád, járj minél többet társaságba is. Ha késlekedsz, lehet, elveszted az újbóli lehetőséget. A másik, hogy itt semmi jónak nem nézünk elébe, ezért is írtam, hogy menekülj. Good Luck!
2023. szept. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!