Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogy sikerül valakinek felrobb...

Hogy sikerül valakinek felrobbantani egy házat úgy, hogy pont akkor robbanjon fel amikor valaki belép? (TEK-es tragédia)

Figyelt kérdés

Elnézést ha rossz kategória de szigorúan kémiai/fizikai része érdekel, mert nagyon fura ez nekem.


Részletek: [link]



Ha én elkezdem kinyitni a gázt (fogalmam sincs lehet-e egyáltalán ilyet) vagy csomó PB palackot elhelyezek a házban és azokat nyitom ki akkor rövidesen elkábulok, nemhogy még arra figyeljek, hogy pont akkor robbantsam fel a házat, mikor belép vki. Főleg, hogy elég sok idő kell, hogy a gáz megtöltse a házat.


Ha benzint öntök mindenfelé, akkor az max felgyullad, de nem robban és szintén nem tudom mikor fog valaki belépni, hogy időben kezdjem el kiönteni amíg még a benzines levegő "izzik".


Szóval ez a fickó hogy csinálta ezt az egészet ilyen precízen?



2023. szept. 21. 18:01
 1/10 UlfOrmson ***** válasza:
100%
Benne van a cikkben. A gyanúsított flexszel belevágott a túlnyomásos gázpalackba abban a pillanatban, amikor a rendőrök és a TEK-esek be akartak hatolni a házba.
2023. szept. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
#1: Azért egy PB palack elég kicsi ahhoz, hogy csak úgy flexszel belevágva ekkora pusztítást tudjon okozni. Szóval elég fura egy baleset.
2023. szept. 21. 20:02
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne fura? Ha készül rá akkor simán. És azért egy PB gázpalackban van elég gáz. Én láttam "spontán" felrobban PB palackot meg utána az épületet is. Nagyon durva pusztítást tud végezni.
2023. szept. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Véletlenül egy jól sikerült akciót produkált a feldühített házigazda.


Nem is olyan magától értetődő, hogy az ilyen elkeseredett mentális állapotban kivitelezett laikus gyújtogatás nagyot szól, és azonnali hullákat és súlyos sebesülteket is produkál!

2023. szept. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Mojjo ***** válasza:
100%
@2: Ezt sok flexes - gázpalackos kísérlet után állapítottad meg, vagy csak hasraütésre, mert épp így képzeled el?
2023. szept. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
77%

Egy PB palackot fél percbe is beletelik átvágni egy fél kilowattos sarokcsiszolóval, tehát akció közben közben ráértek volna azt kirúgni a rendőrök a delikvens kezéből.


A legvalószínűbb verzió szerint nem a PB palack lett felvágva, csak a gyúlékony gőzökkel elárasztott helyiség lett belobbantva a szikrákkal.

2023. szept. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

"A legvalószínűbb verzió szerint nem a PB palack lett felvágva, csak a gyúlékony gőzökkel elárasztott helyiség lett belobbantva a szikrákkal."


Addigra megfulladt volna a fickó. És a PB palack többi tartalma sem robban fel ha csak a gőzzel érintkezik a szikra.

2023. szept. 22. 15:00
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező - ne okoskodj! Simán hosszú percekig el lehet lenni egy optimális keverékarányú sújtóléggel tele helyiségben is.


Amennyiben a talaj közelébe gyűlik a levegőnél nehezebb szénhidrogének többsége (benzinlocsolásnál tipikus eset), akkor fejmagasságban még nagyon sokáig lehet lélegezni. Mikor az éppen csak meggyújtható elegyben megindul a lángfront, akkor keveredik össze a levegővel a szénhidrogének legjava.

2023. szept. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
70%

Azon én is csodálkozom, hogy belevágott.

Azért ez nem egy lemezből van, amit 1 másodperc átvágni.

2023. szept. 22. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem is kell nagyon átvágni, elég egy viszonylag kis lukat csinálni rajta és onnan már a szikra a kiáramló gáz a többit megoldja.
2023. szept. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!