Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Gondolkoztál már olyanon,...

Gondolkoztál már olyanon, hogy a mostani technikával visszamennél a múltba?

Figyelt kérdés

Például egy számítógép, laptop, egy menő telefonnal vagy akár egy autóval a 30-50 évvel ezelőttre ha lehetőséged lenne visszautazni a múltba, akkor szerinted az emberek mit gondolnának? Illetve tudnád azt a sok sok dolgot, amit már kitaláltak stb és még az akkori időben lévőktől fölényben vagy.


Nem lényeg, hogy van-e értelme ezen filózni, csak egyszerűen gondolkodtál már rajta?


2023. szept. 24. 10:01
 1/2 anonim ***** válasza:
89%

Igen, csak én általában értelmes dolgokra gondolok. Amikor kitalálsz egy bizonyos időt, akkor el kell gondolkodni azon, hogy az adott korban mi az, amit ők is értékelnének. Visszamész egy modern autóval vagy telefonnal pl. 1980-ba, oké, de sok értelme nem lenne, mert oké megnézik tök jó hú milyen "űrtechnika"... és aztán ennyi. Ugyanaz lenne számukra, mint most számodra egy F1-es autó. Elmész, megnézed, számunkra az teljesen hihetetlen technológia, szóval érdekes, de aztán hazamész és nem foglalkozol vele, nem gondolsz rá, nem érdekel. Ennél is rosszabb lenne például a telefon, amit abszolút leszarnának, hiszen egy mai modern telefon két nélkülözhetetlen dologtól függ: internet (akár wifi, akár 4/5G) és GSM. 1980-ban nem volt egyik sem. Ezek nélkül a telefon egy full haszontalan világító tégla.


Szóval ennek a gondolatnak szerintem pont az a lényege és pont úgy érdekes, hogy elgondolkodik rajta az ember, hogy mihez mit szólnának. Mi lenne az, ami nagyot futna és mi lenne az, ami haszontalan lenne számukra?

2023. szept. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Réggen gondolkodtam ilyeneken.


"Ennél is rosszabb lenne például a telefon, amit abszolút leszarnának, hiszen egy mai modern telefon két nélkülözhetetlen dologtól függ: internet (akár wifi, akár 4/5G) és GSM. 1980-ban nem volt egyik sem. Ezek nélkül a telefon egy full haszontalan világító tégla."

Ezt csak hiszed, bár a mai populáris felhasználása ezekre épül. Az hogy a laikusok mit gondolnának az egy dolog. A tudósoknak érdekes lenne a benne található alkatrészek tanulmányozása, bár ez esetben a telefon tönkretételével járna, de vélhetően rengeteget tanulnának belőle. Sőt a hadsereg érdeklődését is felkelthetné, ha a tudósoknak nem lenne elég pénze komolyabb vizsgálatokra, a hadseregnek "végtelen" pénze van (ekkor a hadsereg alkalmazna erre tudósokat).


Ha nem is nagyon megyek bele, belátható hogy offline fotó készítésére is használható egy mai okostelefon. Plusz egyéb megfelelő hardver és firmware és driver szükséges ezek kinyomtatásához, ill. akkori digitális tárolókon való tároláshoz, akkori képformátummá konvertálásához szoftveresen lehet a mai okostelefonon.

Továbbá tudományos számításokra is használható, egy 1980-as évek beli teremnyi számítógépnél hatékonyabban lehet számolni egy mai okostelefonnal csak fel kell programozni. Így kérdés hogy eleve mennyi tudással mennél amit át tudnál adni az akkori embereknek.

Én például feltelepíteném A termux-ot: [link]

Magát az APK telepítőfájt külön lementeném, mert ott nincs internet, meg egyéb függőségeket is termuxon belül feltelepítenék és lementenék most nem megyek bele a részletekbe.


Annyi minden másra is lehet használni egy okostelefont mint ami a populáris felhasználása. Nem beszélve a főzött ROM-ról, teljesen le is lehet "gyalulni" róla a gyári operációs rendszert és mást felrakni helyette, itt azonban tényleg tönkre is lehet vágni.


Vagyis külön választanám, hogy te mint amatőr a múltba vinnéd az okos telefont a boltos néninek meg Pista bácsi kovács bácsinak és a gyerekeknek megmutatni.

Vagy pedig felkészülve egyéb kiegészítő hardverekkel és szofveresen is mobilhálózat, wifi nélküli használatra kihoz minnél többet egy profi megmutatni az akkori tudósoknak és/vagy a hadseregnek esetleg az előbb említett embereknek is (azaz boltos néni ...).

Lehet lamentálni melyik mennyire lenne kockázatos.


Maga az egész időutazás hogy mennyire lenne kockázatos meg egyéb részletei még ilyesztőbbek, amire az időutazós filmek sem térnek is és hanyagul kezelik. Például fel lehet tenni azt a kérdést hogy Mátyás király 1490. április 6.-án Bécsben amikor meghalt mekkora távolságra van Magyarország 2023.szept.24.-i Országházától. Időbeli távolságra is asszociálhatunk, de térbeli távolságra is. Így vajon ugyanolyan messze van Bécs-nek azon pontja ma mint az akkori térben? A Föld kering a Nap körül, a Naprendszer is mozog stb. Szóval én már azon paráznék hogy nem e valahol a mély űrben találnám magamat időutazás során, vagy valami kőszikla belselyében ahol a testem minden atomja a kősziklán belül van.

Aztán egyéb időutazási paradoxonokról nem is beszélve. Például ha próbálok tervezni egy időgépet és csak szenvedek, nem jutok eredményre, a jövőbeli énmagam visszajön az időben átadja kész tervet és elmegy. Na de akkor ki tervezte az időgépet? Ha magát az időgépet is odaadja akkor meg nem kellett megépítenie se senkinek, de akkor hogy keletkezett az időgép? Számtalan fogós kérdést lehetne még írni.

2023. szept. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!