Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Lehet visszafelé gondolkozni?

Lehet visszafelé gondolkozni?

Figyelt kérdés
Most volt egy humorkérdés, visszafelé menne az idő.Arra vagyok kíváncsi ,ha vissza felé menne az idő, akkor csak egy folyamat zajlódna le, vagy lehetne e benne önálló gondolat, amivel a múltat visszafelé cselekvéssel változtatunk.Mivel ha előre megy az idő és úgy van önnáló gondolata az embernek, úgy ha visszafelé menne az idő ,úgy is kellene h legyen önálló gondolata.Vagyis a múlton is tudna változtatni.
2023. aug. 5. 08:08
1 2 3 4
 1/36 A kérdező kommentje:
Annyi h a cselekvés fordítottá válik, így a gondolatot ahhoz kell igazítani ahogy a cselekvés megy,vagyis hátrafelé.Vagyis ha nem vagyok szomjas ,akkor innom kell.Ha szomjas vagyok akkor nem kell innom.Ha álmos vagyok nem alszom.Ha nem vagyok áloms akkor aludnom kell.Így tudod pótolni a hiányat mindennek.
2023. aug. 5. 08:13
 2/36 A kérdező kommentje:
Elég durva, h hogyan tudod meg ,h szomjas voltál.Vagyis mikor szomjas leszel ,megiszol egy pohár vizet.Ha van egy önálló gondolat abban ,h az idő vissza halad, akkor valahol egy ingerre kell hallgatni ,h mind ha most ittam volna vizet, szóval valahol van egy pohár ami üres, és te töltöd tele.Lehet e ezen változtatni?Pl. azzal ,hogy nem akarok vizet inni.Vagyis teszel egy önálló gondolatot.
2023. aug. 5. 08:21
 3/36 A kérdező kommentje:
Vagy h van egy félkész ház, majd az idő visszafordításával ,ugye elkezd visszaépülni a ház.Lehet e olyan önálló gondolat benne ,h megoldod azt ,h a végén a ház visszafelé , de felépül?
2023. aug. 5. 08:24
 4/36 anonim ***** válasza:
100%
A visszafelé gondolkodás lényegében az emlékezés.
2023. aug. 5. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:
Szerintem nem.A jelen mindég önálló gondolatot teremt.Az emlékezés mindég a múlt.Vagyis ha vissza felé menne az idő akkor a jövő lenne az emlékezés ,a múlt pedig ami mlnem történt meg.Lényegében ha hatrafelé menne az idő, akkor is jelenben élnél, vagyis akkor is tudnál a múlton változtatni, csak fordított cselekvéssel.
2023. aug. 5. 08:38
 6/36 A kérdező kommentje:
Tehát konkrétan ,mindég a jelennel tudsz a jövődön változtatni.És azt csakis önálló gondolattal teheted meg.Akkor ez ugyan úgy visszafelé is érvényes kell ,hogy legyen.Vagyis ha visszafelé megy az idő, akkor is fordított jelenbe fogysz élni, és llkell ,hogy legyen önálló gondolatod.
2023. aug. 5. 08:41
 7/36 A kérdező kommentje:
Ugye annyi ,hogy mi hozzászoktunk h a cselekvés előre megy ,így a gondolatunk is ehhez van igazodva.De ha az idő visszafelé megy ,ott a cselekvés is fordítottá válik, viszont a gondolattal ,a cselekvést előre is fordíthatjuk.Így egy ház félig felépítve ,megoldható lenne ,hogy tovább épüljön ha az idő visszafelé fordulna.Ez az önnálló gondolat lényege.Mindég a jelen a fontos.
2023. aug. 5. 08:46
 8/36 anonim ***** válasza:

"Vagyis ha vissza felé menne az idő akkor a jövő lenne az emlékezés"

Viszont akkor épp ezt a "jövőt" élnénk meg múltnak, vagyis erre gondolni ugyanaz lenne, mint amikor most gondolsz a múltadra. Emlékeznél valamire, miután az az életedben már bekövetkezett.

2023. aug. 5. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:
Biztos vagyok abba ,h észlelnénk a gondolattal azt, hogy minden visszafelé megy.Megrt valószínű ,h a gondolatra az idő nem hat.Ezért van az ,h a szeretet áthalad időn és téren.
2023. aug. 5. 08:49
 10/36 A kérdező kommentje:

Viszont akkor az elejét tudod megváltoztatni az életednek.

Nem érted?Rendelkezel valamivel ,ami teljesen független ,tértől ,időtől.És ez a gondolat.

2023. aug. 5. 09:01
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!