Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mit hiányolhat a tudományos...

Mit hiányolhat a tudományos apparátusnál az egyetemi oktató?

Figyelt kérdés

a tudományos apparátus jelentésénél ezt találtam: "Vmely tudományos munkához szükséges segédeszközök,jegyzetek, forrásanyagok összessége.


A dolgozatom végére a felhasznált forrásoknál minden forrásanyagot megjelenítettem,amiből dolgoztam.


De mégis azt a választ kaptam,hogy nincs tudományos apparátussal ellátva a dolgozat,így az információk nem visszakereshetőek.


A kérdésem az,hogyha a dolgozatom végén ott van a forrásanyag (ami a tudományos apparátus jelentése szerint beletartozik a fogalomba), akkor mégis mit hiányolhat az oktató? Hogy nem visszakereshető az információ,miközben ott van a forrásmegjelölés amin visszalehet keresni az információt?


Mit hiányolhat az oktató?

Én értelmezek valamit másként?



dec. 11. 23:40
 1/10 anonim ***** válasza:
24%
A kommunikációt.
dec. 12. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 UlfOrmson ***** válasza:
85%
A dolgozatodban, amikor átvettél valahonnan egy adatot, akkor lábjegyzetben vagy szövegközi hivatkozással lehivatkoztad, hogy mely szerző, mely tanulmányából származik (pl.: Kovács 2023, 15.)? Ez megkönnyíti/lehetővé teszi a visszakeresését 1-1 adatnak
dec. 12. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%
Igy van. A forrast jelolni kell es azt is ahol a forrast hasznalod.
dec. 12. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.


szóval nem elég az,hogy a felhasznált forrásoknál jelölöm a forrásokat,azaz a szerzőt,címet,helyet,kiadási dátumot és az oldalszámokat,ahonnan vettem át az egész dolgozatomra az információkat, hanem külön a lábjegyzetekben is meg kell jelenítenem,hogy mondjuk egy adott infót pontosan honnan vettem át?



Nem ez az első szemináriumi dolgozatom, az első dolgozatom 5-ös lett,csak egy helyesírási hibám volt amit nem vettem észre,így annak mintájára írtam meg a mostani dolgozatom is, ezért nem értettem,hogy mit hiányol😅

dec. 12. 09:22
 5/10 anonim ***** válasza:
80%
Számozott irodalomjegyzéket kell készíteni hozzá, ami alapján számozással kell az idézett helyet jelölni a dolgozatban.
dec. 12. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
azt megcsinálhatom akkor úgy,hogy nem lábjegyzetben hivatkozom le az infókat (mert akár a fél oldal tele lehet lábjegyzettel akkor) ,hanem a bibliográfia elött az összes idézett infót számozva írom le,hogy honnan van?
dec. 12. 09:52
 7/10 anonim ***** válasza:
36%
Miért kellene előtte? A bibliográfia van erre, nem?
dec. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

pont ezaz,hogy van bibliográfiám,ahol felsorolom a forrásokat,hogy honnan szereztem be az információkat.


mégis hiányolha a tudományos apparátust,mert anelkül nem kereshető vissza az információ.


ezért nem értem mivan,mert a bibliográfiammal visszakereshető az információ

dec. 12. 10:43
 9/10 anonim ***** válasza:
82%
Akkor pontosan rá kellene kérdezni mi a probléma, lehet a bibliográfiából hiányzik valami info
dec. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
75%

"ezért nem értem mivan,mert a bibliográfiammal visszakereshető az információ"


Igen, de ha nem jelölöd minden egyes állításnál, hogy honnan származik akkor a tanárnak át kellene nyálaznia az összes forrásodat hogy megtalálja. Abban igazad van, hogy ha a teljes hivatkozás (szerzők neve, pontos cím, kiadó, stb...) ott lenne minden oldalon minden állításhoz, akkor az rengeteg helyet venne el a tényleges dolgozattól. Ennek a kiküszöbölésére a hivatkozás pontos részleteit csak a dolgozat végén szereplő bibliográfiában kell feltüntetni, viszont a saját szövegedben minden állításnál, amit másoktól vettél át, egyértelműen jelölni kell, hogy melyik forrásból származik.


Erre két megoldás terjedt el:

- számozod a hivatkozásokat, a szövegben csak a számot tünteted fel zárójelben vagy felső indexben az adott mondatnál (vagy mondatrésznél), és a végén a bibliográfiában minden forrásnál feltünteted, hogy melyik sorszám tartozik hozzá

- a dolgozat szövegében minden esetben megnevezed a szerzőt vagy szerzőket és a munkájuk évszámát a vonatkozó állításnál (pl Kovács és mtsai, 2008); ebben az esetben a bibliográfiában nem kell számozni a hivatkozásokat, simán lehetnek ábécérendben


De ha egyetemi dolgozatról van szó, akkor általában érdemes megnézni, mi az elvárás a hivatkozások formátumát tekintve. Van ahol csak a számozósat fogadják el, van ahol csak a szerző nevével valót, van ahol bármelyiket használhatod (következetesen, egy dolgozaton belül egy stílust kell használni). Szemináriumi dolgozatnál nincs akkora jelentősége, TDK vagy diplomamunkánál viszont számít.

dec. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!