Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek, hogy egyes...

Mi a véleményetek, hogy egyes tudósok szerint az üvegházhatást nem az emberi tevékenység során kibocsájtott CO2 okozza,hanem a napsugárzási egyensúlyi optikai vastagságon múlik?

Figyelt kérdés

Ebben a videóban több tudós is felszólal ezzel kapcsolatban Miskolci Ferenc a NASA egykori légköri fizikusa, https://www.youtube.com/watch?v=2mz6V8Lo3xI


Laikusként én nehezen tudok ehhez hozzászólni, vagy nem hiszem, hogy az én véleményem számítana. Amúgy is egy bizonytalan állásponton vagyok, nem tudom eldönteni, kinek adhatnék igazat.


Itt a videóban valami olyasmi hangzik el, ha jól értettem, hogy nincs antropogén CO2 kibocsájtással összefüggő klímavészhelyzet. Illetve attól eltérű napsugárzással kapcsolatos állandók határozzák meg az üvegházhatás mértékét, valamint egyéb természeti jelenségek. Így a Föld történetében, sőt az emberiség történetében is volt már ennél sokkal melegebb átlaghőmérséklet is, sőt az emberiség megjelenése előtt volt,h egyáltalán nem is volt jég a Földön.

Valamint a melegedéssel összefüggésbe hozható halálesetből sokkal kevesebb van, mint ami régebben volt a túl hideg időjárás miatt.


Itt is egy korábbi cikk, az elmélettel kapcsolatban.

[link]



jan. 7. 15:30
1 2 3 4 5 6
 11/56 anonim ***** válasza:
88%

Tudod, ha egy csepp hiányzik ahhoz, hogy túlcsorduljon, akkor egy csepp rengeteg. Ha ezer csepp hiányzik, akkor 100 se sok.

A kérdés nem ez, hogy rásegítünk-e, hanem az, hogy ezzel is képesek vagyunk e kontrollálni, vagy anélkül sem. Most úgy néz ki, ha időben elkezdjük, kevéssel megússzuk, mára viszont nagyon közel vagyunk a visszafordíthatatlantól. Olyankor pedig fajok szoktak kihalni (korántsem mind), először a kényesebbek. Az ember az egyik legérzékenyebb faj.

jan. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/56 anonim ***** válasza:
85%

Tagadjátok nyugodtan, dugjátok a fejeteket a homokba, attól még a melegedés létezik. Azt mondod ez nem probléma? Hogy volt már olyan a földtörténetben, hogy elolvadtak a jégsapkák? Hát persze.

Csak mondjuk ha újra megtörténne, 70 méterrel megemelkedne a tengerszint. És pl. Florida vagy Louisiana állam átlagmagassága tengerszint felett 30 méter...

jan. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/56 anonim ***** válasza:
7%
Így is van anem a kibocsájtott CO2 okozza,hanem a napsugárzási egyensúlyi optikai vastagságon múlik
jan. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/56 anonim ***** válasza:
82%

Összességében jobban jár az emberiség?

Aham... végülis így sem tud Európa mit kezdeni a migrációs válsággal, mit fog tenni akkor, ha majd tényleg elindul a vízhiány miatt?:D Mert az nem kérdés, hogy el fog indulni, a kérdés csak az, hogy mikor.


Az a probléma, hogy azhülyeség kényelmesen hátradőlni, mondván volt már a FÖld történelmében ilyen. Nem a Földet féltjük hanem az emberi civilizációt. A kettő ég és... föld... haha:D

A Föld köszöni szépen, akkor is tökéletesen elvan, ha 2000 Celsius fok az átlag felszíni hőmérséklet. Mi már kevésbé.

jan. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/56 anonim ***** válasza:
0%
#14 A középkorban is volt már ilyen, bár ezt el szokták hallgatni. Akkor is visszahűlt egy idő után, most is vissza fog. A civilizált világ határain pedig tűzparancsot kell bevezetni.
jan. 8. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/56 anonim ***** válasza:
82%

15, mert ez ilyen egyszerű, igaz?:DD

Ha egy erőforrás létfontosságú és egy terület nem rendelkezik vele, a szomszédos viszont igen, akkor erővel fogják elvenni. Vagy háborúznak érte, vagy szomjan halnak.

De ja, shit happens, eg yátlag kedd, nem több:D

jan. 8. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/56 anonim ***** válasza:
69%

Amúgy Kérdező, te meghallgattad azt a videót amit linkeltél?

Emberünk egy bődületes baromsággal indít, mégpedig azzal, hogy az üvegházhatásnak nincs elmélete.

Még a lapos vagy üreges földnek is van elmélete, ahogy a spagettiszörny-Istennek is.

Emberünk ezek szerint nincs tisztában az "elmélet" szó jelentésével....

jan. 8. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/56 anonim ***** válasza:
59%

Kérdező, ezt már olyan részletesen megbeszéltük itt, hogy ihajla!

Az ember szerepe a klímaváltozásban FONTOS és JELENTŐS.

ha nem lépünk MOST, akkor pedig 10 év múlva rosszul fogjuk érezni magunkat, 20 év múlva nagyon rosszul fogjuk érezni magunkat.

jan. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/56 A kérdező kommentje:
De én 20 éve azt hallgatom, hogy 10 év múlva rosszul fogjuk érezni magunkat, 20 év múlva nagyon rosszul fogjuk érezni magunkat. Én egyáltalán nem érzem rosszabbul magam 2004-hez képest.
jan. 8. 12:44
 20/56 anonim ***** válasza:
50%
Én mondjuk tavasszal rosszul szoktam érezni magam, mert a tavaszok sokkal hidegebbek mostanában, mint 20 évvel ezelőtt.
jan. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!