Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek, hogy egyes...

Mi a véleményetek, hogy egyes tudósok szerint az üvegházhatást nem az emberi tevékenység során kibocsájtott CO2 okozza,hanem a napsugárzási egyensúlyi optikai vastagságon múlik?

Figyelt kérdés

Ebben a videóban több tudós is felszólal ezzel kapcsolatban Miskolci Ferenc a NASA egykori légköri fizikusa, https://www.youtube.com/watch?v=2mz6V8Lo3xI


Laikusként én nehezen tudok ehhez hozzászólni, vagy nem hiszem, hogy az én véleményem számítana. Amúgy is egy bizonytalan állásponton vagyok, nem tudom eldönteni, kinek adhatnék igazat.


Itt a videóban valami olyasmi hangzik el, ha jól értettem, hogy nincs antropogén CO2 kibocsájtással összefüggő klímavészhelyzet. Illetve attól eltérű napsugárzással kapcsolatos állandók határozzák meg az üvegházhatás mértékét, valamint egyéb természeti jelenségek. Így a Föld történetében, sőt az emberiség történetében is volt már ennél sokkal melegebb átlaghőmérséklet is, sőt az emberiség megjelenése előtt volt,h egyáltalán nem is volt jég a Földön.

Valamint a melegedéssel összefüggésbe hozható halálesetből sokkal kevesebb van, mint ami régebben volt a túl hideg időjárás miatt.


Itt is egy korábbi cikk, az elmélettel kapcsolatban.

[link]



jan. 7. 15:30
1 2 3 4 5 6
 51/56 anonim ***** válasza:
0%

#50 Mint rámutattam (már többször, de ignorálod), senki sem vonta kétségbe az emberi tevékenység hatását. Arra hoztam bizonyítékot, hogy nem ez a klímaváltozás fő oka.

Azt hinné az ember, hogy legalább a tudományok kategóriában számítanak valamit az érvek és a logika, de sajnos itt is abban hisz az emberek többsége, amit a propaganda sulykol.

jan. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/56 anonim ***** válasza:
69%

"Arra hoztam bizonyítékot, hogy nem ez a klímaváltozás fő oka."

Arra hoztál bizonyítékot, hogy nem ez az egyetlen oka. Mire alapozod, hogy a jelenlegi felmelegedésnek nem pont az emberi tevékenységek összessége a fő oka?

jan. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/56 anonim ***** válasza:
0%
#52 Lásd tegnapelőtt 17:11 (azt még nem is én írtam), tegnap 07:57, tegnap 21:16, ma 07:49, ma 09:34, ma 09:55. Többet nem írok ide, mert úgyis olvasás nélkül lepontozzátok, mint az kiderült.
jan. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/56 anonim ***** válasza:
81%
Egyik válaszban sem szerepelt semmilyen bizonyíték az előbbi állításra nézve. Az, hogy csak egy nektek tetsző konklúziót adtok "merénaszontam" alapon, bármilyen tényleges bizonyíték nélkül, az a tudományban pont nem jelent semmit.
jan. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/56 anonim ***** válasza:
85%

Egyszer rászántam az időt Miskolcira. Az vele a probléma, hogy mindent az átlagértékével helyettesít (nem vizsgálva ennek jogosságát), majd levezeti, hogy a légkör-rendszernek nincsen szabadsági foka, ezért felmelegedni sem tud.

Nem veszi észre, hogy azt a bizonyos szabadsági fokot pont ő veszi a modellalkotása közben. Nagyon nem mindegy például hogy éjszaka vagy nappal felhős az ég, de ha átlagokkal (sőt éves átlagokkal) számolunk, akkor az ugyanaz. Meg azt sem veszi észre, hogy a valóság rácáfol erre, hiszen ha elmélete helyes, akkor az El-Nino jelenségnek sem szabadna léteznie, az időjárásnak nem lehetne több éves ciklusa - de van.

jan. 10. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/56 anonim ***** válasza:
52%

"a fő oka?"

Igazából egy kis jégkorszak közepén vagyunk, egy átmeneti felmelegedésben.

Ha nincs az emberiség, most kéne jönni a lehűlésnek, ismét el kéne jegesedni a Földnek.

A fene se érti ezt a hirtelen melegedést, hogy mitől lehet...

jan. 11. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!