Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek, hogy egyes...

Mi a véleményetek, hogy egyes tudósok szerint az üvegházhatást nem az emberi tevékenység során kibocsájtott CO2 okozza,hanem a napsugárzási egyensúlyi optikai vastagságon múlik?

Figyelt kérdés

Ebben a videóban több tudós is felszólal ezzel kapcsolatban Miskolci Ferenc a NASA egykori légköri fizikusa, https://www.youtube.com/watch?v=2mz6V8Lo3xI


Laikusként én nehezen tudok ehhez hozzászólni, vagy nem hiszem, hogy az én véleményem számítana. Amúgy is egy bizonytalan állásponton vagyok, nem tudom eldönteni, kinek adhatnék igazat.


Itt a videóban valami olyasmi hangzik el, ha jól értettem, hogy nincs antropogén CO2 kibocsájtással összefüggő klímavészhelyzet. Illetve attól eltérű napsugárzással kapcsolatos állandók határozzák meg az üvegházhatás mértékét, valamint egyéb természeti jelenségek. Így a Föld történetében, sőt az emberiség történetében is volt már ennél sokkal melegebb átlaghőmérséklet is, sőt az emberiség megjelenése előtt volt,h egyáltalán nem is volt jég a Földön.

Valamint a melegedéssel összefüggésbe hozható halálesetből sokkal kevesebb van, mint ami régebben volt a túl hideg időjárás miatt.


Itt is egy korábbi cikk, az elmélettel kapcsolatban.

[link]



jan. 7. 15:30
1 2 3 4 5 6
 31/56 A kérdező kommentje:

Ha mondjuk egyáltalán nem lennének - fokok egy évben, akkor azt mondanám,h ez már egy jel, de esküszöm nem bánnám, én örülnék neki, ha melegebb lenne.

Most is ilyen mínusz 7-10 fokok várhatóak a héten.

Nyáron is lehetne melegebb, egy csomó olyan hét volt idén is,amikor tök hűvös volt a Balatonnál.

Többször is jártam az Arab Emirátusokban ,ott nyáron konstansan 40+C van, én azt is élveztem, de ilyenkor ott is max 20-22 fok szokott lenni.

jan. 8. 20:15
 32/56 anonim ***** válasza:
81%

Hűvös a Balatonnál?

Ugye tudod, hogy a Balaton is sézp lassan szárad kifele? Ha konstans 40 fok elnne, nemigen lenne gondod a Balatonparti időjárással, mert nem lenne Balaton part:D


Amúgy nincs azzal gond, ha te szereted a kontinentálisnál melegebb éghajlatot. Nyugodtan költözz akkor oda ahol megfelelő. Nem a középkorban vagyunk, hogy ott halunk meg ahol megszületünk. Te egy egészen másik klímát szeretsz, akkor menj oda ahol az az egészen másik klíma van.


Nemigazán látom miér tkéne sivatagot cisnálni az országból meg az élelmiszereink felét lecserélni egy másikra, mert azok nem teremnek meg itt....

jan. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/56 anonim ***** válasza:
0%
#28 A linkelt grafikonok alig 120 évet fednek le. A hidegebb és melegebb periódusok évszázadokig tartanak. Utoljára a középkorban volt olyan melegebb periódus, mint most. Akkor is visszahűlt a Föld, most is vissza fog. Talán már túl is vagyunk a csúcsponton, hiszen a tavaszok egyre hidegebbek, és télből is rég volt már olyan hideg, mint a mostani.
jan. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/56 anonim ***** válasza:
100%

"Utoljára a középkorban volt olyan melegebb periódus, mint most. Akkor is visszahűlt a Föld, most is vissza fog"

Forrás?

jan. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/56 anonim ***** válasza:
100%

Azt az apróságot valahgoy mindig kihagyják a képletből, hogy a középkorban majdnem századennyi ember élt a bolygón mint most, és töredékennyire sem volt komplex a társadalom, a technológia, a gazdaság.

Egy hajó keresztbeáll egy csatornán és hónapokra rottyra megy egy egész kontinens gazdasága.

Az egész bolygó lakossága 5-6 terület termeléséből kajál. Ebből az egyik a megszokottnak a felét sem termelte, a másikon meg épp tankok szántanak. És hopp, máris milliók élelmezése vált problémává. Ha 3-4 ilyen bread-busket bedől, az kontinens mértékű éhezést okozhat.


Nem törékeny ez egy kicsit?


Vegyük már észre, hogy nem a középkorban vagyunk!


A napviharokra is lehe tmondani, hog ynagy cucc, az 1800as években is volt, akkor sem let tsemmi. Jah, csak akkor a távírók meg a lámpákra ovlt csak hatással. Most lekapná a műholdak fleét, összeomlana a gazdaság, az élelmiszelráncok... és akkor a mindenről, ami árammal működik, még nem is beszéltünk.


Értsétek: sneki nem kétli, hogy ovlt már ilyen és lesz is még. Azt sem kétli senki, hogy a homo sapiens faj túlélné. A probléma a jelenlegi civilizáció ellenállóképességével van.Mert az baromira nem bírja a strapát, ezt a vak is látja.

jan. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/56 anonim ***** válasza:
0%

#34 [link]

Tudom, most jön érvelés helyett az, hogy hubububukurucinfóóó :D

jan. 9. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/56 anonim ***** válasza:
81%
36, konkrétan a gépem blokkolta, nem tudom megnyitni:D Mi van benne?
jan. 9. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/56 anonim ***** válasza:
0%
Az van benne, amit a 33-as hozzászólásomban írtam, csak bővebben kifejtve és forrásokkal ellátva.
jan. 9. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/56 anonim ***** válasza:
100%
Milyen tudományos források alapján íródott a kurucos cikk? Azokat linkeld!
jan. 9. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/56 anonim ***** válasza:
0%

- Hubert H. Lamb angol klimatológus becslésének szélső értékei, megjelent: The Early Medieval Warm Epoch and Its Sequel, in Paleogeography, Paleoclimatology, Paleoecology 1 (1965) - Bojanowski: Axel Bojanowski német meteorológus adatai 2003-ból

[link]

jan. 9. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!