Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Egy hidraulikus szivattyúhoz...

Egy hidraulikus szivattyúhoz mekkora teljesítményű 3f motort lehet kötni?

Figyelt kérdés

Egy 4Kw 3f motor volt rákötve és lenne helyette egy 3 kw motor 2800 fordulattal.

A 4Kw csak 1500 fordulaton működöt.A 3kw le lenne csökkentve 1500 ez így működne?

Vagy ha a 3 kw motor fordulata le lenne csökkentve 1500 ra akkor mekkora hidraulikus szivattyút lehetne rászerelni?

Nekem amit javasoltak a képlet az P = (nyomás x l/min)/600 x hatásfok


A szivattyú 15l tud szállítani percenként és max 170 bar működöt.



jan. 20. 22:13
 1/8 anonim ***** válasza:
33%

Nekem 100% hatásfoknál 4250 watt jön ki a kimeneti mechanikai teljesítményre. (Kérdés, hogy mik a valódi üzemi feltételek.)


Azt a gépet egy szakképzett mérnök tervezte meg, tehát ne alakítsd át, ha még egy ilyen banális számítás is problémát okoz!

jan. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
100% hatásfokkal nekem is 4,25 jön ki de nekem 90 % mondtak.
jan. 20. 22:52
 3/8 Kólauborkával ***** válasza:
100%
Amikor a hatásfokot is beleszámítjuk nem csökkenni szokott a felvett teljesítmény, az csak a felvett és leadott teljesítmény hányadosa…
jan. 21. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Gábor t ***** válasza:
42%
Kedves kérdező. Ha fogaskerék szivattyúról van szó , tegyél fel 5 cm3-est .
jan. 21. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Gábor t ***** válasza:
100%
jan. 21. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Gábor a 5cm3 szivattyú a 3kw motorhoz?

jan. 21. 12:24
 7/8 Gábor t ***** válasza:
100%
Szia kérdező. Ha nincsen szükség a folyamatos névleges terhelhetőségre , az 5 cm3 szivattyú is meg felel. Csak négyest és hatost találtam , ezért írtam a 4 cm3 linkjét , hogy legyen biztos, de ez a sebesség rovására megy . Egy prés vagy fa hasogató vagy élhajlító pl csak rövid időre veszi igénybe a maximális teljesítményt, így egy 6 cm3 szivattyú is meg felel.
jan. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
jan. 21. 21:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!