Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Segitseg! Mit tegyek ? Eltöröt...

Segitseg! Mit tegyek ? Eltörött a hihanyos hőmérő, tobb oraja is lehet annak de csak most vettem eszre!

Figyelt kérdés
A konyhában egy edény ra volt teve, egesz nap a gyerekeim es en a konyhába ki/be. A higany tobb darabban volt, olvastam hogy mérgezést lehet kapni a belégzésekor főleg ha szét van esve a higany. Mire szamitsak? Nagyon féltem őket!!!

febr. 20. 19:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
19%
Ettől nem lesz bajuk max pontosan fogják mutatni a hőmérsékletet.
febr. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy hőmérőben nagyon kis mennyiségű higany van, mérgezést hosszabb ideig párolgó nagy mennyiség okoz inkább, pl. ipari környezetben. Gumikesztyűben egy papírlappal terelgesd össze a higany cseppeket, aztán egy pipettával össze tudod szedni őket egy jól lezárható üvegbe, tégelybe. Szellőztetni kell a helyiséget egy darabig.
febr. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, amint észrevettem osszetakaritottam, sajnos nagyon sok darabra szakadt es szelloztetek azóta
febr. 20. 21:59
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Törtem már el nem egy higanyos hőmérőt, semmi bajunk se lett.
febr. 21. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Utolso, csak azert aggodok mert több órán át a közelében voltunk a kiömlött higanynak, ami parolog.
febr. 21. 00:31
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Szobahőmérsékleten egy cseppből nem párolog el annyi néhány óra alatt, hogy számba vehető mérgezést okozzon. A higany gőznyomása nagyon alacsony. A gőze csak akkor jelent veszélyt, ha napirenden babrálsz higannyal, pl. műszertechnikusként, laboránsként, stb.


Régebben kilószámra kezelték a higanyt nyílt edényekben és a fogakat is amalgámmal tömték.

febr. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 TappancsMancs ***** válasza:
0%

Olvasd át ezt, de nem másolom ide mert ahhoz hosszú. Pár napig többet szellőztess és a maradék összeszedésére is vannak módszerek.

[link]


"3. A legközelebbi patikában vásároljunk kénport. A maradék, szabad szemmel nem látható higanycseppek semlegesítéséhez a kénporral szórjuk be az összetört lázmérő helyét, majd terítsük le újságpapírral és hagyjuk állni egy kis ideig. A higany ekkor a kénnel egyesülve higany-szulfidot alkot, amely már nem veszélyes. Az így keletkező szürkés anyagot seperjük össze, és szintén helyezzük egy zárható edénybe. Legvégül tiszta vízzel mossuk fel. A felmosórongyot szintén dobjuk ki a felmosás után.

Pár napig folyamatosan szellőztessünk, és utána is néhány hétig rendszeresen, ez alatt az idő alatt pedig próbáljunk meg ne tartózkodni huzamosabb ideig a helyiségben."

[link]

febr. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

"A maradék, szabad szemmel nem látható higanycseppek semlegesítéséhez a kénporral szórjuk be az összetört lázmérő helyét, majd terítsük le újságpapírral és hagyjuk állni egy kis ideig. A higany ekkor a kénnel egyesülve higany-szulfidot alkot, amely már nem veszélyes."

Nem, ilyen körülmények között a kénnel nem fog higany-szulfidot alkotni, ez csak városi legenda.

Gondolj bele abba, hogy a fogorvosok és asszisztenseik évtizedeken át folyamatosan dolgoztak higannyal (az amalgámot higany és fémporok összekeverésével állították elő egy kis tégelyben), mégsem kaptak mérgezést.

Szedd össze amit látsz, egyebet nem tehetsz. Porszívót ne használj!

febr. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
5 én elhiszem, de személy szerint rendesen sosem takarítottam fel, nem is tudtam akkor még, hogy nem szabad hozzányúlni.
febr. 21. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 TappancsMancs ***** válasza:
0%
Melyik okos pontozta le a hivatásos választ?
febr. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!