Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Eddig teljesen elhanyagoltam...

Eddig teljesen elhanyagoltam mind a történelem, mind a magyar, ének és művészettörténet tanulását is, szóval teljesen műveletlen vagyok?

Figyelt kérdés

Ezen szeretnék változtatni.


Kiskorom óta imádok olvasni, viszont abból is csak ya, fantasy és egyéb, pusztán szórakoztatás céljából íródott könyvet olvastam, így sajnos ilyen téren is el vagyok maradva.

Szeretnék elkezdeni szépirodalmat olvasni, bővíteni a tudásom, viszont ehhez szükséges egy alaptudás, ahhoz, hogy tényleg értsem, miről olvasok.


Szóval a kérdés az lenne, hogy van-e olyan oldal, ahol rendesen össze van gyűjtve az anyag, illetve hogy volna-e egyéb tippetek.

(Tankönyvet ne írjátok, sajnos könnyen elkalandozik a figyelmem, úgyhogy azok nem túl hatékonyak nálam)


febr. 25. 23:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

A sznobok által felmagasztalt "klasszikus" humán műveltség már teljesen másodlagos a mai világban, tehát gyakorlati jelentősége nagyon csekély.


Manapság már a műveltség alatt a használható tudást értik, nem a telefonkönyvek bebiflázását!

febr. 26. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
17%

Én azt mondanám, hogy félművelt vagy. Ha megvan már az érettségid, akkor nem gáz, sokan nem emlékeznek a tananyag több, mint felére.

Ha nincs meg, akkor bajban vagy, mert magyarból és történelemből fel kell majd mutatnod egy alapvető tudást.

febr. 26. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nincs meg az érettségim, 11. osztályos vagyok, és amúgy sem amiatt szeretnék többet tudni (nyilván azért is, de inkább magamért)


Kérlek aki tud javasolni valamit, az írjon, de azt ne mondjátok, hogy felesleges amit szeretnék.

febr. 26. 12:37
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

Szia, jó, hogy eszedbe jutott, hogy ezeket is érdemes lenne tanulni, mert valamit elmulasztottál. Első körben a tankönyvek elővételét javaslom - bár, ha év végén mindig leadtátok az az évi tankönyveket, akkor ez nem megy.

A tanáraid örülni fognak, hogy végre feltámadt benned az érdeklődés, és elmagyarázzák, ha kell.

febr. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

#4 szia, köszönöm a választ, de írtam, hogy jó lenne ha nem a (hagyományos) tankönyveket ajánlanátok, mert azok nem tudják sajnos megtartani a figyelmem :/


(De persze ha nem találok mást, úgyis ez lesz)

febr. 26. 16:57
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nézz szét a helyi könyvtárban, kérdezd meg a könyvtárost és a tanáraidat, hogy tudnak-e valami olvasmányosabbat ajánlani.
febr. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
75%

Tök jó, ha szeretnél olvasni! Ha van elérhető közelségben könyvtár, oda beiratkozhatnál, a könyvtáros is tudna segíteni, ajánlani műveket. A moly.hu-n is érdemes nézelődni. Asszem Déri Tibor számolta ki, hogy ha az ember minden klasszikust el akarna olvasni, akkor arra másfél emberöltő lenne elég, ha csak azzal foglalkozna, szóval teljességre senki se törekedhet. :-)

Én amúgy inkább azt javasolnám, hogy érdeklődésed mentén olvass. Én pl. pszichológiát, fenntarthatóságot, meg Rejtőt olvasok. Ezek érdekelnek, a Rejtő meg megnyugtat. Szépirodalmat igen ritkán, mert túl felzaklatnak a drámák benne.

febr. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
7 vagyok még. Kicsit túl általános a kérdésed, túl nagyot markolsz. A történelemnek is, és a többinek is nagyon sok területe van, érdemes lenne kitalálni, hogy melyik korszak érdekel melyikből, és azok mentén keresni könyveket. Hogy pl. modern művészet érdekel, vagy a rokokó? Ha viszont a a művészet története is általánosságban, azok eléggé hasonlítanak a tankönyvekre sztem.
febr. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerb Antalnak és Babits Mihálynak van olvasmányosabb irodalomtörténete.
febr. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

#7 érdeklődésemnek mentén szeretnék könyveket olvasni, de van aminek a történelni vonatkozásait/mélyebb jelentéstartalmát jelen tudásommal nem értem meg

Egyébként pszichológiáról én is szeretnék olvasni, tudsz ajánlani valamit 'kezdőknek'? Meg egyébként a fenntarthatósággal kapcsolatban is érdekelne könyv, ha volna amit szerinted érdemes lenne elolvasnom

Egyébként be vagyok iratkozva könyvtárba :)


#8 az a baj, hogy tényleg hatalmas hiányosságaim vannak ilyen téren, szóval tényleg az egészet ismételnem kéne.

A történelmet illetően úgy gondoltam, hogy először végigmegyek a középkortól a jelenig vázlatosan -hogy értsem az írókat és helyzetüket-, majd részletesen, az érettségi miatt

Irodalomból olyan tudást szeretnék, amit az iskolában tanítanak (gondoltam hogy elkérem valakitől a régi füzeteit, de egyelőre nem találtam senkit, akinek megvannak)

Ének és művészettörténet: ezeket elég vázlatosan szeretném tudni, csak hogy legyen elképzelésem róluk

febr. 27. 21:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!