Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A CAD mérnökök milyen leírás,...

A CAD mérnökök milyen leírás, rajz, vázlat alapján készítik el a különböző CAD programokban az alkatrészek 3D-s rajzát?

Figyelt kérdés

Az érdekelne, hogyha én pl. elvállalnék egy CAD-es munkát, akkor a megbízóm, a munkaadóm milyen dokumentumot ad nekem, ami alapján én meg tudom rajzolni az adott alkatrészt. Vagy nekem kell az adott termékről egy kézi vázlatot, műhelyrajzot készíteni, ami alapján a későbbiekben el tudom készíteni az adott alkatrész 3D-s modelljét és papír alapú rajzát.


Köszönöm a hasznos, normális infókat!



#3D-s tervezés #CAD programban tervezés #alkatrész 3D-s rajza #Creo program #kézi vázlat CAD programhoz
márc. 8. 22:02
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
Ez nagyon függ a feladat jellegétől. Valamikor leginkább csak másolni kell egy kész alkatrészt és apró módosításokat eszközölni rajta, valamikor meg egy teljesen eredeti dolgot kell kitalálni.
márc. 8. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

1-es köszönöm az infót!


...és az alkatrész másolása hogy történik? Tolómérővel megméri az ember a méreteket az alkatrészen és azokat viszi fel a rajzra. Van olyan eset is, amikor kénytelen az ember saccolni, pl. egy ív, radiusz esetében?

márc. 9. 07:16
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Tanulságos, hogy kell verébre ágyúval lőni - vagyis ceruza és kartonlapok helyett CAD technikát használni:

ttps://youtu.be/MxbAY7OSu3Y

😆

márc. 9. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Vagy egy egyszerü kérdésre másfél órás videót linkelni be, ami emellett teljesen értelmetlen is!
márc. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
62%

3

„Tanulságos, hogy kell verébre ágyúval lőni - vagyis ceruza és kartonlapok helyett CAD technikát használni”

Akkor például rajzold meg léptékhelyesen ceruzával, papíron például egy hatalmas raktárcsarnok alaprajzát, a beépítendő több száz polcsort és a felszerelendő több száz lámpát. Rajzolás közben igen hamar rájössz, hogy mennyivel egyszerűbb és gyorsabb lett volna CAD-ben megcsinálni, mint papíron több százszor lerajzolni ugyanazt a polcot, lámpát. Nem beszélve arról, ha valami módosítást kell rajta végezni, akkor radírozgathatod össze, vissza és javítgathatod, maszatolhatod.

Egyébként meg ilyen alapon ne irkálj ide, hanem írj levelet és add fel postán.

márc. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Leírás, az elemi részek pontos adatai. Rajz, vázlat meg különösen, fölösleges. Ezután már csak az axonometriát érdemes alaposan ismerni (különben a CAD kínaiul fog hangzani), természetesen a szoftvert még alaposabban, innentől adott részfeladatról könnyedén tudja az ember, a CAD melyik funkciója alkalmazandó és milyen paraméterekkel. Ha még a sok részfeladatot helyes sorrendbe is rakja az ember, akkor már tényleg gyerekjáték.
márc. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

18042 - ha nincs intellektusod a válaszom megértéséhez, akkor legalább ne véleményezd és ne pirospontozd!


A videó megértéséhez bizonyos szakmai rátermettség szükséges. Naivan azt gondoltam, hogy lesznek értelmes emberek, kik figyelmesen megnézik ezt a hungarikumot.


A gyengébbek kedvéért megemlítem:

A poén az, hogy high-tech eszközökkel veszik fel a kések alakját, utána csak durván kivágják lézerrel, mert úgyis a helyszínen fogják helyrecsiszolni a formájukat.


Erre mondják Murphyék:

"Mérd mikrométerrel, jelöld krétával, vágd baltával!"


Persze a figyelmesebbeknek leesik az is, hogy az említett motorteljesítmények nagyságrendnyivel eltúlzottak. Nyilván valamilyen protekciós gyépésmérnökök olyan baromi nagy teljesítményű motorokat szereltek a szeletelőgépre, melyek teljesítménye simán elég lenne a berakott hús megsütésére is!

márc. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
15%
Na ennyit a CAD-ról.
márc. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!