Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha létezik időutazás akkor...

Ha létezik időutazás akkor miért nem találkoztunk egy jövöbelivel sem?

Figyelt kérdés
Vagy már az előtt kihalunk mi előtt tudnánk időutazni?
2010. okt. 26. 14:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
már azelőtt kihalunk, mivel még elméleti síkon sem létezhet ilyesmi, hogy utazni az időben.
2010. okt. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
de ha egyik sem következne be akkor is veszélyes mert gondolom a fény sebesség sokszorosával kellene haladni de még 10000km per órás sebesség is halálos lenne,
2010. okt. 26. 14:45
 3/15 anonim ***** válasza:
Ja, a múltbauatzáshoz fénysebességnél gyorsabban kellene utazni, amit nem igazán fog az ember eléri. A jovobe utazás már valamivel "elérhetobb", ehhez "csak" marha gyorsan kellene utazni (majdnem fénysebességgel, ami egy hajszállal elérhetobb cél, mint a fénysebességnél nagyobb sebesség).
2010. okt. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
+ tudtommal a sebesség onmagában nem halálos, szóval kibírnánk a fénysebességet is.
2010. okt. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
nem a sebesség a halálos, hanem mikor hirtelen elfogy
2010. okt. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
akik űrhajosnak jelentkeznek akor van egy vizsga amikor kiprobálják hogy mennyire birják a gyorsulást .Na ez a fénysebesség töredéke és ez a sebesség is káros.
2010. okt. 26. 15:02
 7/15 anonim ***** válasza:
Igen, de amirol te beszélsz, az a gyorsulás (ami veszélyes lehet), nem maga a sebesség.
2010. okt. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
58%

Kedves Kérdező.


Idő nem létezik, az idő egy fogalom, amit mi találtunk ki...az Univerzumunk pillanatról pillanatra való változását nevezzük időnek. Ha ugrálni akarnánk az időben, akkor az univerzum egy "korábbi", vagy "későbbi" állapotába kéne átkerüljünk. Szerinted ez megoldható? Szerintem ez a változás állandó, vagyis nem állítható meg, de relatív...mindenhol ugyanúgy telik, de egymáshoz képest máshogy is akár. Ha kint vagy az űrbe, neked ugyanúgy telik az idő, mint itt nekem, de egymáshoz viszonyítva itt több idő telik el a Földön.


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. okt. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Nem vagyok fizikus, úgyhogy nem értek hozzá, de én úgy hallottam, hogy (nagyon elméleti síkon) már vannak róla elképzelések, hogy hogyan lehetne. De ez még nagyon messze áll a megvalósítástól.


Amúgy pedig, a kérdésre válaszolva, egyrészt már nálunk is felvetődött (akik abszlut nem tudunk utazni az időben), hogy nem túl jó ötlet megváltoztatni a múltat. Ergo, ha érkezne a mi korunkba egy időutazó, szerintem igyekezne minél jobban elvegyülni.

Lehet, hogy pont tegnap jött veled szembe egy, csak annyira jó volt az "álcája", hogy nem is fogtál gyanút.

Másrészt viszont vannak rá elméletek, hogy az általunk ismert történelem már egy, a jövő időutazói által megváltoztatott történelem.

Ezt pl. azzal próbálják igazolni, hogy Jeanne D'Arc-nak több, egymásnak ellentmondó életrajza van, amelyek ugyanannyira bizonyíthatóak.

Ezt egyesek annak a bizonyítékának tartják, hogy valaki visszautazott a múltba, felvette egy francia parasztlány identitását és megnyerte az ő nevében a(z egyébként az "eredeti" történelemben az angolok győzelmével végződött) százéves háborút.

2010. okt. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
Mi állandó időutazók vagyunk!!Ha rá nézel a melletted lévő emberre,bizony a múltat látod,hisz a róla érkező fénynek is IDŐ kellett míg hozzád elért!!!(mégha felfoghatatlanul kevés is).A Napot is kb. 8 percel "arrébb látod ,mint ahogy az valójában tartózkodik.
2010. okt. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!