Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Van itt Mensa-tag? Érdemes...

Van itt Mensa-tag? Érdemes kiváltani a tagságot?

Figyelt kérdés
Megírtam a jelenléti tesztet, és kaptam levelet, hogy lehetek Mensa-tag. Érdekesnek hangzik, de nem tudom, mennyire van értelme.
ápr. 16. 14:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Tagnak lenni csak akkor érdemes, ha van kedved és lehetőséged eljárni a rendezvényeikre.
ápr. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Pont erről szól a kérdés, hogy érdemes-e eljárni ezekre a rendezvényekre.
ápr. 16. 15:00
 3/6 anonim ***** válasza:

Függ attól is, hogy pontosan melyik klubba akarsz eljárni. Kipróbálod, azután megtudod.


Ha nem jön be a téma, akkor nem fizeted többé a tagdíjat és kimaradsz ebből a gittegyletből!

ápr. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Szerinted gittegylet?
ápr. 16. 16:04
 5/6 anonim ***** válasza:
Nemcsak szerintem...
ápr. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 2*Sü ***** válasza:
76%

Csatlakozom az előttem szólóhoz. Hogy érdemes-e, megéri-e az nagyban függ a preferenciáidtól, a lehetőségeidtől és a pénztárcádtól. Van, akinek már az megéri, hogy új embereket ismerhet meg, van, aki új embereket meg tud ismerni máshol is. Van, aki számára értékesek az előadások, más meg többre tart egy bár fizetős, az érdeklődési körének jobban megfelelő előadást, mint ami a Mensa kínálatában éppen felbukkan. Van, aki ki tudja használni úgy a kapcsolati hálóból és a dedikált kedvezményekből származó lehetőségeket, hogy még pluszban is jön ki, van, aki meg nem.


Azért – ahogy a legtöbb országos csoportosulás – a Mensa is eléggé vízfejű, Budapesten sokkal több lehetőség, nagyobb élet van, mint egy közepes vidéki városban, egy vidéki városban meg több lehetőség és élet van, mint egy zsákfaluban. Ez egy egyesület, itt minden/bármi csak akkor jön létre, ha vannak tagok, akik azt megszervezik. Nyilván tízszer akkora városban tízszer több tag tízszer több lehetőségből többet fog tudni kihozni, mint tizedakkora városban tizedannyi tag, tizedakkora kapcsolati hálóval és tizedannyi lehetőséggel.


~ ~ ~


> Szerinted gittegylet?


Bizonyos szempontból igen. A legtöbb egyesületnek van valamiféle célja, szervező vezérfonala. Egy sakkegyesületben sakkoznak. Egy túracsoportban túráznak. A Mensa ilyen szempontból üres lap, nincs konkrét tevékenységre lefordítható célja, témája. Van egy kis közösségpótló közösség jellege is, „azért jöttünk össze, hogy ne legyünk széjjel” alapon. Ez részben probléma is lehet, ha túl nagyok az elvárásaid, de részben lehetőség is, hiszen így ez az üres lap szinte bármivel/akármivel megtölthető. Ha neked mondjuk – találjunk ki valamit – a kosárfonás a fő érdeklődési köröd, akkor az egyesület méretéből fakadóan esélyes, hogy találsz Mensán belül olyanokat, akiknek szintén ez az érdeklődési körük, így a Mensa össze tud kötni velük, lehetőségeket tud adni arra, hogy a kosárfonás nemes művészetét a Mensa adta keretek, esetleges extra lehetőségek alatt tudjátok űzni. Nem fogja senki azt mondani, hogy ez nem fér bele a Mensa kereteibe, távol áll a Mensa tevékenységétől, mert nincsenek ilyen keretek, amikbe bele kellene férni.

ápr. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!