Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Melyik ez a tudomány/tudományá...

Melyik ez a tudomány/tudományág? (lent)

Figyelt kérdés

Melyik az a tudomány amely mindenféle rádióhullámokkal, vezetéknélküli hálozatokkal és kapcsolatokkal foglalkozik.

Pl.:külön foglalkozik a fizika a rádióhullámokkal meg az informatika bizonyos hálózatokkal(WiFi, BlueTooth...)De van-e olyan tudomány ami ezekkel együttvéve fogalkozik az egésszel.Remélem érthető voltam.


2011. nov. 3. 20:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom van-e ilyen tudományág, vagy ha van mi a neve. Én híradásipari műszerészként végeztem, és ilyenekkel foglalkoztam. Pl: Tv és rádió adás-vétel megvalósítása, Telefonhálózat működése, műholdas kapcsolat feltételei és megvalósítása, kis hatótávú rádióadót építettünk is (ami még nem illegális), amit egyszerű zsebrádió is fogott. Detektoros rádió vevőt is, amihez nem kell áramforrás, a rádiójelekből nyert energiával működött stb...

remélem segítettem valamennyit

2011. nov. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Telekommunikáció vagy távközlés
2011. nov. 4. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Keversz két dolgot.

A rádióhullámok és adatátviteli módok a fizika témakörébe tartoznak, amely megállapítja, hogy az információt hogyan lehet létrehozni, milyen tulajdonságai vannak a terjedésnek, hogyan lehetséges az információ érzékelése. Ez a fizika, törvényszerűségeket, tulajdonságokat ír le.


Az eredmények alkalmazása pedig valamilyen ipari tevékenység. Pl. WiFi adók, vevők gyártása, olyan eszköz, amely a kéz érintését képes jellé, majd vételi paranccsá alakítani.


Az informatika nem a WiFi, hanem az a tudomány, amely adatok továbbításának, hordozásának, "csomagolásának" kódolásának szabályait, tulajdonságait meghatározza, legyen az program, hang, jel, vagy bármi. Ennek az ismeretnek a felhasználásával gyárt az ipar különféle berendezéseket, mint szórakoztató elektronika, adathordozó, stb.

2011. nov. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!