Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az öntudatra ébredésnek, és...

Az öntudatra ébredésnek, és annak, hogy milyen régre tudunk visszaemlékezni, van köze egymáshoz?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy hülyén fogalmaztam, arra értem, amikor egy kisgyerek rájön, hogy ő "van", aztán idősebb korában próbálja felidézni a dolgokat, és emlékszik, de olyan dologra, amit nem mesélhettek el neki, apró részletek.

Nekem is van pár ilyen 2-3 éves koromból, s bölcsődéből.


2010. nov. 8. 08:03
 1/5 anonim ***** válasza:
91%

igen van. elviekben mindenkinek addig a pontig vannak emlékei, amikor csecsemőként "öntudatra" ébred...azelőtt valamiféle másmilyen tudatállapotban van a gyerkőc, de abba nem mennék bele...mert elég komoly kis téma, és nem biztos, hogy a tudomány kategóriába tartozik. lehet mindjárt érkezik egy tudósember, aki szépen levezeti neked ezt a dolgot biológiai úton is, mert hallottam már olyat is, hogy az érzékek nem olyanok még, úgymond "frissek", így az infó nem úgy jut el az elménkbe, vagyis a későbbi visszaemlékezés ezekre az időkre nem jön létre.


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. nov. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
megtalálnám a pszihológia füzetem leírnám a pontos választ...Amugy igen van köze , de mint te is megállapítottad az emlékek hátrábról is megmaradnak , nem csak az lét tudta után..De ezeke az emlékek nagy benyomást kellet hagyjanak(pl nagy fájdalom,boldogság,kíváncsiság).
2010. nov. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Régebbről is megmaradhatnak emlékek, mert a tudat később is képes ezeket értelmezni.
2010. nov. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs köze, bár én is már gondolkoztam ezen. A gyerek szerintem mindig úgy gondolkozik hogy "ő van". Az oka annak hogy az életünk első pár részében nem raktározzuk olyan jól az emlékképeket az szerintem csak az, hogy még a gondolkodásunk szerkezete nem alakul ki. Szóval a visszaemlékezés egyszerűen a gondolkodásunk fejlődésével, rendszerezési képességeivel alakul ki, aminek alapeleme lehet például az anyanyelvünk megtanulása.


A pszichológusokra meg ne hallgass szerintem, főleg azokra ne, akik mindent elhisznek amit egy könyvbe leírnak :P

2010. nov. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Azért ideírtam, mert nincs pszichológia témakör, amúgy köszi a válaszokat
2010. nov. 8. 15:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!