Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A 2012-es napkitörés milyen...

A 2012-es napkitörés milyen hatással lesz az elektromos hálózatra és az emberekre?

Figyelt kérdés

Még mielőtt vki leírná, nem, nem hiszek az ilyen hülye világvágékben.


Viszont már annyi mindent összeolvastam erről hogy már nem tudom mi az igazság, kinek lehet hinni. Valaki azt írja h a NASA szerint elpusztul az emberiség, valahol azt írják h a NASA megerősíti hogy semmi sem lesz.

Most akkor mi van???

Én persze az ilyen Nirbu bolygóba sem hiszek, mint kitalált hülyeség, de akkor valaki elmondaná a reális, igaz verziót arról hogy mi fog történni 2012-ben amikor abban a napciklusban kitör a nap? (olvastam hogy ilyen szokott lenni, de HÁNY ÉVENKÉNT??? én vhol 11-et találtam...nah de akkor semmi sem történt vagy téll 11 évente van ilyen erősebb kitörés?)


Én az igazságot szeretném tudni , és hogy miért az az állítás igaz, ezt a kérdést nem a 129372-ik kérdésnek szántam ami a világvégével foglalkozik.


2010. nov. 13. 20:10
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Meg hogy valami "JELENTŐS" fog történni stb stb.
2010. nov. 13. 21:10
 12/18 anonim ***** válasza:
Az újságírók azért kapnak pénzt, hogy olyan cikkeket írjanak, amit sokan elolvasnak. Az "Itt a Világvége!" című cikk pont ilyen. És még csak ki sem kell hozzá mozdulni interjút készíteni. Ezért van sok ilyen cikk.
2010. nov. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy csak hogy tudd: csak idén több mint tíz, nagyerejű napkitörés volt. És tudod mi történt háromnál, ami a Föld felé jött? Szép sarki fény :)


Nincs világvége. Belátható időn belül nem is lesz. Persze pár milliárd év múlva, mire a nap feléli az utolsó adag hidrogént is, és akkorára fúvódik a hélium fúziótól, hogy elnyeli a Merkurt, na, akkor megszűnik a Földi élet. De ez nem két év múlva lesz, hanem pár milliárd év múlva.


Az összes többi hülyeségben nem kell hinni. A "Nibiru" nevezetű baromságban végképp nem. Ha 3600 évente kihalna az elővilág (de legalábbis az ember) akkor most nem vitatkoznánk. Másrészt egy közeledő akármilyen égitest, ami két év múlva ideér, már kisebb távcsövekkel is látható lenne, lévén én a Jupiter négy holdját látom kézi távcsővel... És annál sokkal távolabb nem lehet valami, ami két év múlva ideér.


A naprendszer nem fogja elhagyni a Tejútrendszer síkját. Se most, se soha. kb 200 millió évenként tesz egy kört a tejútrendszerben, de közben nem tesz kitérőt semerre.


Ezenkívül legalább ezer ok van, ami miatt a földi élet bármikor kihalhat, de tudod mit? Nagyobb eséllyel leszek én az amerikai elnök anélkül, hogy megválasszanak, mint hogy 2012-ben világvége legyen.



És a kérdésedre válaszolva: A napkitörések folyton érik a Földet. Igen, a nap aktívabb szakaszba lépett, de ez kb semmivel több fennakadást nem okoz. Legrosszabb esetben, ha egy irtóztató erejű napkitörés telibekapna minket, az tényleg egy rövid időre megbénítaná a távközlést, és elektromágneses viharokat keltene, de azonkívül, hogy nem menne a hűtő, nagy gondod nem okozna :) Arról nem is beszélve, hogy már azért jópár órával előre tudják jelezni a napkitöréseket, rengeteg űrszonda, teleszkóp és obszervatórium lesi a napot folyamatosan :) Szóval ha történne egy ilyen, akkor jópár műhold tönkremenne, és látnák egy fantasztikus sarki fényt, talán Magyarország felett is, amit nem bánnánk. Igazából egy lámpafény mentes estét sem bánnák :) Kiraknám a teleszkópot az ablakon, és gyertyafény mellett bámulnám a csillagokat, amik olyan szépen és élesen ragyognának, mint talán még soha az elmúlt 100 évben :)

2010. nov. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

" Persze pár milliárd év múlva, mire a nap feléli az utolsó adag hidrogént is, és akkorára fúvódik a hélium fúziótól, hogy elnyeli a Merkurt, na, akkor megszűnik a Földi élet. De ez nem két év múlva lesz, hanem pár milliárd év múlva. "


Hú ez azért ijesztő :D pár milliárd év...addigra úgyis olyan szinten lesz a tudomány hogy megoldják xDD holk van az még....



Amúgy köszi a válaszodat:D

2010. nov. 13. 22:13
 15/18 dellfil ***** válasza:

Olyan hatással, mint az eddigiek. Nem lehet pontosan tudni mikor lesz napkitörés. Azt sem, hogy mennyire kapja "telibe" a Földet a nagy energiájú protonok áradata.

Az a tény viszont, hogy jelenleg növekednie kellene a Nap aktivitásának (az eddigi megfigyelésekből kikövetkeztetett modellek szerint) de nem teszi (mármint a Nap) némi aggodalomra adhat okot. Lehet, hogy egy újabb "Maunder minimum" elé nézünk. Tehát, még az is lehet, hogy 2012-ben NEM lesz számottevő napkitörés.

Másképpen: ha még egy-két cikluson keresztül is ilyen "nyugodt" marad a Nap, komoly lehűlési periódussal számolhatunk.

Igazad van, nem kell "világvégét" jósolgatni, megteszik azt az... na nem bántok senkit.

Na mármost az eddig tapasztalt naptevékenységi maximumok, az ezzel járó komoly napkitörések sem okoztak akkora katasztrófát, amely megkérdőjelezte volna az emberiség jövőjét. Jó, okoztak "némi" kellemetlenséget (a "némit" globális szinten értem) de messze nem irtották ki az emberiséget. És nem is fogják még jó darabig. (Sok millió évig)

Viszont, ha valóban egy hosszú "napfolt mentes" ciklusnak nézünk elé, jó lesz, ha növeljük a széndioxid kibocsájtást, mert egyébként nagy lehűlés lesz. :D Bocs, ez vicc volt.

Egyébként meg: nesze neked "globális felmelegedés"!

A kérdésed napaktivitási (napfolt) ciklusra vonatkozó részéhez:

[link]

[link]

[link]


dellfil

2010. nov. 14. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:

egyébként azért jósolják meg mondják a médiában hogy mindenki arra figyeljen miközben a fontosabb dolgokat eltitkolják. kamu az egész.


nagyobb esély van arra hogy MI magunk hozzuk el a világvégét a növényzet, állatvilág pusztításával.

Én egy esetleges 3. világháborút,Atomháborút is eltudok képzelni. amennyi atombomba van a Földön.... ráadásul Oroszország és USA milyen jó barátságban vannak... :D


na jó nem ijesztgetek senkit.Csak hogy mondjak valami pozitívumot is, lehet rosszul értelmezzük a "világvégét".

Mi van ha úgy lesz vége a világnak, hogy ENNEK a háborúkkal teli világnak lesz vége és egy új békés, boldog világ kezdődne el.


amúgy meg nem mindegy hogy mi lesz pár milliárd év mulva? :D

2010. nov. 17. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
semmi nem lesz, nagyon sok helyen utánanéztem... a legtöbb helyen azt írták, hogy a NASA megerősítette, hogyha tudunk kb. két hétig úgy élni, hogy néha az elektromos eszközeink megállnak/akadoznak stb., akkor semmi gond nem lesz :) és azt is mondták hogy mivel a földnek van egy burka ami véd, nekünk nem lesz bajunk. ilyen egyébként gyakran előfordul, szinte havonta-kéthavonta vannak napkitörések, csak némelyik erősebb. de a napkitörés utolsó napján is ugyanúgy fel fogsz kelni, semmi gond nem lesz.
2012. júl. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
16os válaszoló vagyok. augusztus van. hamarosan december 21. ... huu de semmi nem fog történni emberek.. viszont én azt tudom hogy ez a 2012 az elfogadás és megnyugodás éve. Mindenki a saját szintjén észre veszi hogy a világ belassul, nehezebben lesznek elérhetőek a dolgok. vagy inkább csak lassabban érjük el őket. és ezáltal mi is szépen belassulunk.. elfogadjuk azt ami körülöttünk történik stb stb.. persze lesznek olyanok akik kihullanak.. akik nem bírják ezt. de arra kell törekedni hogy elfogadjuk a sok sz*rságot ami elér minket.. ez a 2012es év lényege. dec.21.én semmi nem fog történni nem egy nap alatt zajlik le a "vég" és amint azt írtam előbbi válaszomnál. csak egy világrendnek lesz vége. a vaskornak. ugyanis mostantól számítjuk az aranykort. a gyönyört és a többit.. ez kérem szépen az Aranykor kezdete.. béke,harmónia. 21.én újra idejövök. akár elolvassák akár nem.. addig is nyugalom.:D
2012. aug. 8. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!