Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A 2012-es napkitörés milyen...

A 2012-es napkitörés milyen hatással lesz az elektromos hálózatra és az emberekre?

Figyelt kérdés

Még mielőtt vki leírná, nem, nem hiszek az ilyen hülye világvágékben.


Viszont már annyi mindent összeolvastam erről hogy már nem tudom mi az igazság, kinek lehet hinni. Valaki azt írja h a NASA szerint elpusztul az emberiség, valahol azt írják h a NASA megerősíti hogy semmi sem lesz.

Most akkor mi van???

Én persze az ilyen Nirbu bolygóba sem hiszek, mint kitalált hülyeség, de akkor valaki elmondaná a reális, igaz verziót arról hogy mi fog történni 2012-ben amikor abban a napciklusban kitör a nap? (olvastam hogy ilyen szokott lenni, de HÁNY ÉVENKÉNT??? én vhol 11-et találtam...nah de akkor semmi sem történt vagy téll 11 évente van ilyen erősebb kitörés?)


Én az igazságot szeretném tudni , és hogy miért az az állítás igaz, ezt a kérdést nem a 129372-ik kérdésnek szántam ami a világvégével foglalkozik.


2010. nov. 13. 20:10
1 2
 1/18 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:

Ha csak picit utánanéznél a naptevékenységi ciklusoknak, akkor nem írnál ilyeneket: "abban a napciklusban kitör a nap? "

Igen, van egy kb.11 éves ciklus is, de most speciel pont az az érthetetlen, hogy "nem jön meg neki".

http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomanyo..

2010. nov. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Ájhevnó ***** válasza:

Sok dolgot összekeversz.

A napkitörések pontos idejét nem igazán tudják meghatározni. Annyit tudnak, hogy a nap 11,2 éves periódusokban aktívabb, és most fog véget érni egy nyugodt rész. Tehát gyakrabban lesznek napkitörések. Ez nem olyan, hogy van egy nagy, és bumm. Már túléltünk sokat, és túl fogunk sok kitörést a jövőben is.

Ezek zavarokat tudnak okozni a kommunikációban, elektromos rendszerekben, de már időben fel tudunk ilyenekre készülni. Lekapcsolni a rendszereket, repülőket lehozni időben.

A világvégét nem értem, hogy kevered ide.

2010. nov. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

A világvégét úgy keverem ide hogy mindenhonnan az folyt hogy a napkitörés miatt megbénul minden a kommunikációtól kezdve az elektromos hálózaton át minden stb stb.

De akkor semmi baj se semmi különös dolog nem lesz?:) Max csak elmegy 1 hétre vagy többre az áram és ennyi?

2010. nov. 13. 20:24
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Helló,


még az áram sem fog elmeni egy hétre. Feltehetően te semmilyen kényelmetlenséget nem fogsz tapasztalni a napkitörések miatt. Legfeljebb repülőgépek fognak késni. Mostanság az ilyesmikre már elég jól felkészültek.


Kb. 3 évtizeddel ezelőtt voltak olyan érdekes jelenségek, a napszél hatása miatt, hogy távoli országok TV adói bejöttek a TV-ken. Ma már a kábelTV-knél ilyesmi nem lehetséges. Meg Németországban volt olyan, hogy a napszél olyan erős áramokat indukált a vasúti sínekben, hogy az elektromos váltók beragadtak tőle. De ma már ezek is nagyon korszerűek.

2010. nov. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

ÉS ezt honnan tudod? olvastad? mondtáék? hallottad?:) Szeretném tudniii:D


Akkor leszögezhetjük hogy 2012-ben semmi az ég világon nem fog történni, minden megy tovább a normál kerékvágásban?:)

2010. nov. 13. 20:33
 6/18 A kérdező kommentje:

"Igen, van egy kb.11 éves ciklus is, de most speciel pont az az érthetetlen, hogy "nem jön meg neki". "


Ezt hogy érted? baj van a nappal?O.o

2010. nov. 13. 20:34
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj. A Nap tökéletesen működik. Mi emberek vagyunk buták és nem értjük pontosan, hogy hogyan.


A vasúti relék meghúzásának történetét Varjú Gyuri bácsi, a villamos energetika tanárom mesélte a Műszaki Egyetemen.


Állítólag Kanadában meg az Egybesült Államokban kb. egy évtizede volt néhány áramkimaradás, amit a napszélre fogtak, de úgy kell nekik.

2010. nov. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Aha értem, bár én azt hallottam hogy Kanadában kb 3-4 napig ment el az áram.

Ehhez a napkitöréshez találták ki azt a 2012-es világvégét,amin (bevallom őszintén) megijedtem mert egy olyan dologra találták ki ami igaz, trehát van reális alapja. Az hogy nem lesz világvége az biztos? jah és ez? : "Akkor leszögezhetjük hogy 2012-ben semmi az ég világon nem fog történni, minden megy tovább a normál kerékvágásban?:)"


még előzőnek írtam, de szeretnék megnyugodni:) meg lehet nyugodnbi vagy tényleg félni kell??:O

2010. nov. 13. 20:49
 9/18 anonim ***** válasza:
Napkitörések folyamatosan vannak, 11 évente a legintenzívebbek. Hány éves vagy? Elmúltál már 11? Akkor emlékszel az utolsó aktivitás maximumra. Észrevettél valami különöset?
2010. nov. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
17 vagyok...ha tényleg semmi sem történt akkor miért terjesztik erről asz egészről hogy "2012-ben itt a világvége"?
2010. nov. 13. 21:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!