Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Valaki meg tudná határozni a...

Valaki meg tudná határozni a katekolamin fogalmát?

Figyelt kérdés
Azt tudom h ide tartozik az Adrenalin, Nonadrenalin meg a dopamin
2010. nov. 22. 13:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Katekolaminoknak nevezzük a mellékvesék velőállománya által termelt, kémiailag hasonló szerkezetű hormonokat. Az elsődleges katekolaminok a dopamin, az adrenalin (epinephrin) és a noradrenalin (norepinephrin).


A katekolaminok hatásukat tekintve katabolikusak (lebontók), mivel mozgósítják a májban és a vázizomzatban lévő glükózt és a zsírszövetekben lévő zsírsavakat.

2010. nov. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem butaságot írt az első. Nem csak a mellékvesében termelődnek, szóval nem hiszem, hogy ez alapján definiáljuk.


"Pirokatechin gyűrűt (C6H4(OH)2) tartalmazó aminok. Ide tartozik a dopamin,adrenalin és noradrenalin amelyek neurotranszmitterként és/vagy hormonként funkcionálnak."

2010. nov. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 gergő02020 válasza:
szerintem a második írt butaságot, az adrenalin és a noradrenalin csak a mellékvesében termelődnek! Az lehetséges, hogy postszinaptikus neuron axonjából szabadul ki a szinaptikus résbe, de nem ott termelődik! :)
2016. nov. 21. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Az első választ annyiban korrigálnám, hogy a mellékvese kéregben termelődnek, nem pedig a velőben.
2019. márc. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Utolsó választ korrigálnám, mellékvese velőben termelődik, szóval az első válaszadó helyesen írta.
2019. máj. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!