Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Kérdés: a hagyományok szerint...

Kérdés: a hagyományok szerint a finneknek mik segítenek a takarításban? Tündérek, koboldok, ilyesmi. (Nem hülyéskedek, komoly lenne. )

Figyelt kérdés
2010. nov. 26. 14:04
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
Portörlők, partvisok, ilyesmik. :D
2010. nov. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
koboldok.
2010. nov. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom - bár a forrásom hitelessége igencsak megkérdőjelezhető (=gyerekkori állandó Pumukli nézés :D ) - hogy a koboldok kifejezetten kis gonoszkodó lények, akik mindenfélét eldugnak, pimaszok, kiszúrnak az emberrel; akik kifejezetten jótékony, segítőkészek, azok a házimanók!


(És Pumukli minidg kikérte magának, hogy ő nem házi manó, hanem kobold, úgyhogy nem segít semmiben! :) )



Az biztos, hogy a finnek, a házimanóknak szoktak rizskását kirakni, és manók segítik a Mikulást. (Ez utóbbi nem Pumuklis infó :D )

2010. nov. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nna kicsit utánajártam, nem is mondtam olyan nagy hülyeséget:

[link]


magyarul csak a karácsonyi manókról(tonttu) találtam:

[link]


"A "tonttu" szó a svéd tomte kifejezésből ered, amely a régmúltban gyökerezik. Egész évben ők vigyáztak a földművesek otthonaira, különösen a gyerekekre és a ház körüli állatokra."


Remélem rájuk gondoltál. :)

2010. nov. 26. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

azok a házimanók koboldok más néven. Amíg meg vannak becsülve, addig segítenek, de ha megsértődnek, akkor gonoszkodhatnak is.

egéybként az angol wikin is fenn van [link]

2010. nov. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igazad van, akkor ezt rosszul tudtam, bocsánat. :)
2010. nov. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Versenyfeladat volt...:)
2010. dec. 3. 13:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!