Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Melyik a hatékonyabb energiaho...

Melyik a hatékonyabb energiahordozó? A Benzin vagy a Diesel olaj?

Figyelt kérdés
Melyiknek mi az előnye és mi a hátránya?
2010. dec. 3. 16:51
 1/7 anonim ***** válasza:
igazából nem ezen van a hangsúly, hanem azon, hogy a diesel járműveknek nagyobb a hatékonyságuk mint a benzineseknek.
2010. dec. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
máshogy működik a benzines és a diesel motor. sztem ennek is az eredménye, h a diesel jobb hatásfokon működik (kicsivel 50% fölött a benzines kicsivel 50% alatt). Lehetne mondani h a dieselben több az erő (lásd munkagépek vagy nagyobb teherautó mind dieseles, de pl télen nehezebben indul) én személy szerint a benzinest sokkal jobban szeretem, harapósabb :P
2010. dec. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Most nem konkrétan a járművekre gondoltam hanem más területekről is kérnék példát ha lehet. Köszönöm :)
2010. dec. 3. 17:53
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha "hatékonyság" alatt azt értjük, hogy egy literben mennyi energia van, akkor a diesel. Ha kilóra kell nézni, akkor elég hasonló, bizonyára van némi különbség köztük, de nem tudom meliyk javára. Energiahordózoknak nemigen szokott hatékonyságsaga lenni, ezért kicsit érthetetlen számomra a kérdés, de ha valami ilyesmi érdekelt, akkor ez a válasz.


Ha hatéknyság alatt azt értjük, hogy melyikben rejlő energiét tudjuk hatékonyabban kihasználi (%-ban), akkor az már nem az energiahordozó hatékonysága, hanem a mi technológiánké. MIndenesetre amint írták, kb hasonló a kettő. Benzinmotorból egyszerűbb kis méretűt csinálni (ezért nincs pl diesel fűnyíró, vagy disel távirányítós repülőgépmodell), a diesel motorból vizsont egyszerűbb jó nyomatékú motort (akár stabilmotort) csinálni, ezért nincs benzines mozdony.

2010. dec. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ! Ha számodra nem értelmezhetetlen a kérdés akkor bocs nem tudtam máshogy megfogalmazni :)
2010. dec. 3. 20:09
 6/7 A kérdező kommentje:
a "nem" az nincs ott :)
2010. dec. 3. 20:10
 7/7 anonim ***** válasza:

Fűtőérték szempontjából jobb olajkomponensnek tartjuk azt a kőolajszármazékot, amelyikben egységnyi szénre vonatkoztatva magasabb a hidrogén tartalom.

Magyarán ha ugynannyi metánt elégetsz, több hő szabadul fel, mintha ugynannyi butánt...

Ezt figyelembe véve a benzin relatív hidrogéntartalma magasabb, mint a diesel olajé, tehát fűtőértékbeli energiatartalma magasabb...

2010. dec. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!