Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az ismeretterjesztő csatornáko...

Az ismeretterjesztő csatornákon miért adnak "paraszt" tudományos műsorokat?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy van (volt?) a Discovery-n egy olyan műsor, ahol roncstelepi cuccokból építettek autót. Ebben mi a tudományos, vagy ebben mi a pláne? Vagy abban, hogy mutatják, hogy milyen sza.r melók vannak? Kit érdekel?

A legjobb a History-n a Sliced, asszem még nem adják. Tipikusan amerikai! Nekik a tudomány annyi, hogy össze-vissza darabolnak, törnek zúznak és megy közben a csörömpölős zene! Inkább néznék helyette - ha már nincs jobb - hangyákról szóló tényleg ismeretterkjesztő filmet.

Titeket nem zavar, hogy már ott is az megy mint az élet más területein?


2010. dec. 21. 10:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Animal Planet = állatos műsorok

National Geographic = mindenféle természettel kapcsolatos dolgok

Discovery = természettudományok és egyéb kapcsolódó műsorok, például a robotos dolgok is mentek azon, pedig az sem tudomány, hogy gyilkolják egymást a TÁVIRÁNYÍTOTT robotok. A Discovery egy SZÓRAKOZTATÓ, KERESKEDELMI csatorna, nyílván azt fogja sugározni, ami érdekli az embereket. Szerintem nagyon érdekes, hogy egy roncstelepen mit tudnak összerakni az emberek, ha barkácsoltál volna valaha otthon, te is értékelnéd. Mindenkinek más az érdekes, engem még a szär melók is érdekelnének.

2010. dec. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
74%
Nem értem a problémád. Idézek: "ismeretterjesztő csatornák". Nem tudományos, ismeretterjesztő! Ismeretet az is terjeszt, ha megnézed hogyan takarítják a csatornákot, hiszen addig feltehetőleg nem ismerted a módját. Az, hogy téged pont az nem érdekel, bocs, de egyéni szocprobléma. Más meg pl az érdekli.
2010. dec. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, ezekkel mi a bajod...Szerintem ha azt mondom, hogy a rákhalászatból nekem öt alkalomnál többször már teljesen teli van a tököm, akkor az jogos, de azért elég sokszor adnak tényleg érdekes műsorokat(kár, hogy olyan szar a műsorszerkesztés és állandóan ismételnek meg amit nem kéne, azt túl sokszor, amit meg kellene, azt nem adják le többször), még mindig az egyik legnézhetőbb magyarországi csatorna.
2010. dec. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 BlackSword ***** válasza:

Én sem értem, hogy mi bajod ezzel??? Az a roncstelepes műsor kiválltkép jó volt... Nem csak a barkácsolással kapcsolatban, hanem abból is (bár lehet ez nem tudatos volt), hogy rávilágított arra, hogy mennyi majdnem használható dolog végzi a roncstelepen, melyekből egy kis szakértelemmel és kreativitással még sokmindent ki lehet hozni... Több évadot láttam belőle, és bennem elindította azt, hogy értékeljem az újrafeldolgozást...

Végtére is az ún. nyugati kultúrákban (a kapitalistában) a szemét és hulladékkezelés igen égető probléma... Viszont az újrafelhasználásra egy üzletágat lehetne építeni... a kohászattól kezdve a könnyű- és alkatrésziparig... És ez hosszútávon jó, mert a kecske is jóllakik, és a káposzta is megmarad...

2010. dec. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Én egyetértek a kérdezővel.
2010. dec. 21. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:

Emlékszem kiskoromban menekültem a dokumentum és az ismeretterjesztő műsorok hallatán, mert egy pedofil hangú narrátor unalmas hangon beszélt unalmas dolgokról...

Ma meg a NatGeo és a két Discovery a kedvenc csatornáim közt van, mert szerintem színt vittek egy unalmas kategóriába.


History és a DaVinci Learning még ma is az a belassult kategória. Nézd azt, ha a pörgősek nem tetszenek. :)

Bár nem hiszem, hogy a 8-9 ismeretterjesztő csatorna kínálatában nem találsz jót.

2010. dec. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

a roncstelepi műsor a találékonyság diadala, akinek az nem tetszik, az az agrártinédzser.

szerintem.

2010. dec. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Engem egyáltalán nem érdekelnek a műszaki dolgok, nem is értek hozzájuk. A természetfilmeket szeretem.
2010. dec. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Mer a tudomány nem lehet szórakoztató?


Nekem is van persze, ami nem tetszik, főleg a bibliát meg legendákat tudományosan megmagyarázós, meg evolúció-találgatós-képzelgős dolgok, meg amikor mindig kérdéseket tesz föl a narrátor, azon ki tudok akadni, de nem várom el hogy csak olyanokat nyomjon ami engem épp érdekel, mert szerintem épp akkor az a tudományos.


A tudomány sokszínű, és vannak félreértések, konfliktusok, viták, a "szigorú" tudományt hidd el te se néznéd. Pl két sejt osztódásának vizsgálatát, vagy száraz matematikai maszlagokat, vagy tételek levezetését és bizonyítását.


sznob vagy, szerintem :P

2010. dec. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nem vagyok sznob. Csak egy kicsit szúrja a szemem, hogy már itt is nem hozzáértők akarnak műsort csinálni(mármint a csatornán). Nézd meg mi jött amerikából, ma már a filmeket és zenéket nem a "hozzáértők" csinálják, hanem a nép, amiből általában sz.ar szokott kisűlni: VV4 és egyéb baromságok. Mondom ott lesz a Sliced, tipikus példája az USA-beli agyatlanságnak. Hogy lehet ilyet leadni? Ők csak ebből értenek, hogy törnek zúznak, nekik ez a high culture! Meg kit érdekel a zacis műsoruk? Ez mióta ismeretterjesztés?
2010. dec. 21. 13:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!